افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 7 آگوست , 2016 لینک کوتاه خبر :

کارگران هندي درعربستان تحت خشونت و لت و کوب قرار دارند!

کارگران هندي

روزنامه هاي هندو، تريبيون، پايونير، تايمز آواينديا و تعدادي از شبکه هاي خبري با اشاره به خشونت و لت و کوب کارگران هندي درعربستان، خواستار کمک دولت براي بازگشت آنها شدند.

مطبوعات هند دستاورد حضور هزاران تن از کارگران اين کشور در عربستان را گرسنگي- بيکاري و لت و کوب دانستند و بر خروج فوري آنها از اين کشور تاکيد کردند.

 

نشر خبرهايي در خصوص گرسنگي بيش از 10 هزار کارگر هندي در عربستان و خودداري کارفرمايان اين کشور از پرداخت معاش معوقه آنان، باعت نگراني و اعتراض بسياري از مطبوعات، افراد و فعالان حقوق بشر در اين کشور شد.
درهمين پيوند “سوشما سواراج” وزير خارجه هند در پارلمان اين کشور گفت،دهلي نو به دنبال خروج 10 هزار کارگر بيکار و گرسنه اين کشور از عربستان است .
وي از عربستان خواست با پرداخت معاش معوقه اين افراد براي انتقال هرچه سريعتر آنها همکاري کند.
روزنامه انگليسي زبان “تريبيون” هم روز گذشته در مطلبي نوشت تعدادي از کارفرمايان عربستاني بيش از شش ماه است که معاش 800 کارگر اين کشور را پرداخت نکرده اند.
به نوشته اين روزنامه -کارفرمايان عربستاني به بهانه بحران اقتصادي اين کشور ،درخصوص پرداخت معاش کارگران هندي کارشکني مي کنند.
روزنامه هندو نيز در مطلبي نوشت بيش از هفت هزار و 700 کارگر هندي در عربستان گير افتاده است.
روزنامه هندو دربخش ديگري از اين مطلب نوشت کارگران هندي بارها از سوي کارفرمايان عربستاني و صاحبان بنگاههاي خصوصي حقوق شان تضييع شده ولي کمتر توجهي به آن نمي شود.
همچنين انتشار فلمي در شبکه هاي اجتماعي در حالي که کارگر هندي از سقف آويزان و مورد لت و کوب کارفرمايان عربستاني قرار مي گرفت – خشم مردم و فعالان حقوق بشر را برانگيخت.
بيش از 3 مليون هندي در شرکت هاي عربستان سعودي مشغول به کار هستند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار