- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

ژیرینفسكی: آمریكا دشمن بشریت است!

[1]

‘ولادیمیر ژیرینفسكی’ رهبر حزب لیبرال دمكرات روسیه اعلام كرد: آمریكا دشمن بشریت است كه سیاست های خود را بر خصومت و جنگ افروزی در كشورهای مختلف جهان استوار كرده است.

ژیرینفسكی روز پنجشنبه در گفت و گو با رادیو ‘اكومسكو’ خاطرنشان كرد: آمریكا در 67 سال اخیر حدود 150 كشور جهان را اشغال كرده است.

وی افزود: آمریكا همچنان به سیاست های خصمانه علیه كشورهای دیگر ادامه می دهد كه از جمله آنها می توان به اشغال لیبی، عراق و افغانستان توسط این كشور اشاره كرد، ضمن اینكه سربازان آمریكایی حتی به اجساد كشته شدگان نیز توهین می كنند.

ژیرینفسكی خاطرنشان كرد: نیروهای آمریكایی به انواع توهین ها به ملت های دیگر مانند سوزاندن قرآن كریم می پردازند و به همین دلیل بسیاری در كشورهای مختلف جهان از سیاست های آمریكا نفرت دارند.

مقام پارلمانی روس همچنین با رد ادعای اخیر ‘میت رومنی’ نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریكا در باره روسیه كه این كشور را به حمایت از بدترین رژیم های جهان متهم كرده است، گفت: اگر تهدیدی برای جهان باشد از طرف آمریكا و نه روسیه صورت می گیرد.

وی اظهار داشت: روسیه هیچ كشوری را تهدید نمی كند و نیروهای این كشور از مناطقی همچون گرجستان كه قرن ها تحت كنترل روسها بوده خارج شده اند، اما آمریكا به سیاست تهدید علیه كشورهای دیگر ادامه می دهد و در حال حاضر در دهها كشور جهان نیروهای آمریكایی مستقر می باشند.

ژیرینفسكی گفت: هر جا كه آمریكا حضور دارد، خشونت و وحشیگری جریان دارد اما روسیه سیاست های خود را بر اقدامات دیپلماتیك و مذاكره استوار می كند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ایرنا