افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 27 فوریه , 2018 لینک کوتاه خبر :

چند مقام مهم عربستان برکنار شدند!

بن سلمان پادشاه عربستان سعودی

به گزارش افغان تلکس به نقل از روزنامه عکاظ، پادشاه عربستان چند مقام مهم این کشور را برکنار کرد!
پادشاه عربستان لوی درستیز اردوی ملی، قوماندانان نیروهای نظامی و شماری از مسوولان این کشور را از سمت های خود برکنار کرد.

به نقل از ویبسایت انترنتی روزنامه عکاظ ، ملک سلمان بن عبدالعزیز ، پادشاه عربستان سعودی شب گذشته با صدور فرمانی دگر جنرال عبدالرحمن بن صالح البنیان ، لوی درستیز نیروهای مسلح این کشور را از سمت خود برکنار و متقاعد کرد تا از این پس با همان رتبه نظامی من‌حیث مشاور در دیوان پادشاهی فعالیت کند.

بر اساس این راپور، پادشاه سعودی همچنین تورن جنرال فیاض بن حامد الرویلی ، معاون رییس درستیزوالی اردوی این کشور را به رتبه دگر جنرالی ارتقا داده و من‌حیث رییس جدید ستاد منصوب کرد در حالی که خالد بن حسین بیاری من‌حیث معاون وزیر دفاع در امور اجراییه تعین شد.

با فرمان ملک سلمان، دگر جنرال محمد بن عوض سحیم ، قوماندان نیروی هوایی مدافعه عربستان برکنار و متقاعد شد در حالی که دگر جنرال فهد بن ترکی آل سعود ، قوماندان نیروی زمینی نیز از این سمت برکنار و من‌حیث قوماندان نیروهای مشترک این کشور منصوب شد.

پادشاه سعودی همچنین پنج سرلوا به نام های مطلق بن سالم الازیمع ، جارالله بن محمد العلویط ، فهد بن عبدالله المطیر ، مزید بن سلیمان العمرو و ترکی بن بندر آل سعود را به رتبه دگر جنرالی ارتقا داده و به ترتیب من‌حیث معاون لوی درستیز نیروهای مسلح، قوماندان نیروی راکت های راهبردی، قوماندان نیروی زمینی، قوماندان نیروی هوایی مدافعه و قوماندان نیروی هوایی این کشور منصوب کرد.

در همین حال، شهزاده فهد بن بدر بن عبدالعزیز ، امیر منطقه الجوف نیز بنا به درخواست خود از این سمت برکنار و من‌حیث مشاور پادشاه عربستان منصوب شد تا شهزاده بدر بن سلطان بن عبدالعزیز جای وی را در منطقه مذکور واقع در شمال این کشور را بگیرد.

ملک سلمان همچنین شهزاده فیصل بن ترکی بن عبدالعزیز و شهزاده سلطان بن احمد بن عبدالعزیز را من‌حیث مشاور در دیوان پادشاهی منصوب کرده و دستور داد دو شهزاده دیگر به نام های ترکی بن طلال بن عبدالعزیز و فیصل بن فهد بن مقرن بن عبدالعزیز نیز به ترتیب من‌حیث معاون امیر مناطق عسیر در جنوب غرب و حایل در شمال غرب عربستان تعین شوند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار