افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 31 ژانویه , 2012 لینک کوتاه خبر :

چند خبر كوتاه از سوریه

 

 وزارت اطلاع رسانی سوریه روز سه شنبه به منظور اطلاع رسانه ها از جزئیات حمله خمپاره ای به یك كلیسای قدیمی در منطقه صیدنایا در 35 كیلومتری دمشق شماری از خبرنگاران، عكاسان و فیلمبرداران شبكه های مختلف را به این منطقه اعزام كرد.

 

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا به صیدنایا این گروه اعزامی شامل 40 خبرنگار رسانه های مختلف خارجی مقیم سوریه از جمله خبرنگاران جمهوری اسلامی ایران، چین، تركیه و روسیه است.

روز یكشنبه افراد مسلح با خمپاره به كلیسای قدیمی در صیدنایا حمله كردند كه بر اثر آن دیوار بخش شمالی آن تخریب شد و خسارات مادی به آن وارد آمد.

از سوی دیگر ‘الكساندر ریبین’ (29 ساله) خبرنگار یك هفته نامه روس زبان تاجیكستان از روز چهارشنبه گذشته از منزل خود در شهر ‘لاذقیه’ در غرب سوریه خارج شده و تاكنون بازنگشته است.

این در حالی است كه پیشتر ‘ژیل ژاكیه’ خبرنگار فرانسوی نیز در شهر حمص كشته شد و برخی منابع، تشكل موسوم به ‘ارتش آزاد سوریه’ (مخالف نظام سوریه) را مسئول دانستند.

از طرفی برخی منابع خبری اعلام كردند كه 12 فرد مسلح حین آماده سازی مواد منفجره در شهر ‘رستن’ در استان ‘حمص’ كشته و هشت نفر دیگر مجروح شدند.

نیروهای امنیتی سوریه نیز روز دوشنبه در منطقه ‘الفردوس’ شهر ‘حلب’ در شمال سوریه 19 نفر كه شیشه مغازه ها را شكستند و با نصب اعلامیه مردم شهر را به تظاهرات دعوت می كردند، دستگیر كردند.

شهر حلب یكی از آرام ترین شهرهای سوریه در جریان ماه های گذشته بوده است و روی همین اصل مخالفان دولت این كشور تلاش دارند تا این شهر را نیز ناآرام كنند.

 

منبع:http://www.irna.ir

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار