افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 17 سپتامبر , 2012 لینک کوتاه خبر :

چشم پوشی از توهین به مقدسات معنا و مفهومی ندارد…

به گزارش از بیروت، ˈسید حسن نصرالله ˈ که به شکل ناگهانی در جمع راهپیمایان معترض به فیلم ضد اسلامی در ضاحیه جنوبی بیروت حاضر شد، در سخنانی با تشکر از تمام مردم به دلیل حضور پرشور در این تظاهرات و لبیک گفتن به ندای رسول الله (ص)، افزود: اکنون هر یک از شما اینجا جمع شده تا بگوید جانم، خانواده ام، پدرم و مادرم فدای پیامبر اسلام (ص) است.

وی ادامه داد: در این فیلم 12 دقیقه ای به قرآن، سیرت، رسالت و همسران پیامبر اکرم (ع) توهین شده است.

سید نصرالله، با تاکید بر اینکه از جمله اهداف این تظاهرات توقف انتشار این فیلم است، گفت: باید به شکل کامل و نهایی اینگونه توهین ها به پیامبر ما متوقف شود و مردم باید پایگاه های اینترنتی را که اصرار دارند این فیلم را منتشر کنند، مورد تحریم قرار دهند.

دبیر کل حزب الله، افزود: آمریکا باید بفهمد که پخش این فیلم پیامدهای خیلی خطرناکی دارد و کشورها و جامعه بین المللی باید با تصویب قوانین، توهین به ادیان آسمانی را جرم بدانند.

وی اظهار داشت: ساکت نشستن امت اسلام در این خصوص کوتاهی در حق رسول الله (ص) بوده و باید دانست که این امر حرکتی گذرا نبوده و آغاز جنبشی جدی است.

سید نصرالله گفت: آنچه که روی داده تاکیدی برای مسلمانان بوده که لازم است متحد شوند، هرچند که اختلافاتی در بین خود داشته باشند.

وی ادامه داد: این مسوولیت تمام ماست و من می گویم که اجر شما نزد خداوند بزرگ است، چرا که شما وفاداران و دوستداران امام حسین (ع) هستید.

دبیر کل حزب الله لبنان گفت: جهان باید بداند که خیل عظیم مردم ما که در روز عاشورا به خیابان ها می آیند و ندای لبیک یا حسین (ع) سر می دهند، برای دفاع از نواده رسول الله (ص) به پا می خیزند.

وی، از مردم و شخصیت های مختلف مذهبی و سیاسی که بیش از یک ساعت را به دعوت حزب الله در این راهپیمایی شرکت کردند، تقدیر کرد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار