افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 15 فوریه , 2012 لینک کوتاه خبر :

چراغ سبز آلمان به بحرین برای سركوب بیشتر معترضان

در حالی كه از روز گذشته و همزمان با سالگرد قیام مردمی در بحرین، اعتراضات گسترده به ادامه رفتارهای خشونت آمیز آل خلیفه در سركوب اعتراضات مردمی در این كشور شدت گرفته است،دولت آلمان امروز، به صراحت مخالفان رژیم حاكم بحرین را عامل بروز خشونت و درگیری ها در این كشور، معرفی كرد.

به گزارش ایرنا،سخنگوی وزارت امورخارجه آلمان روز چهارشنبه درنشست خبری با خبرنگاران، همچنین از گروه های مخالف در بحرین خواست كه از ادامه هرگونه رفتار خشونت آمیز و تحریك كننده، پرهیز كنند.

‘آندریاس پشكه’ در عین حال در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا درخصوص نظر دولت آلمان در رابطه با رفتار نیروهای امنیتی بحرین در سركوب مخالفان این كشور،تنها به ابراز نگرانی از اقدامات نیروهای امنیتی رژیم بحرین بسنده كرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان در حالی امروز معترضان بحرینی را عامل خشونت ها در این كشور معرفی كرد كه طی یكسال گذشته فعالان بحرینی در آلمان از سكوت دولت این كشور و دیگر دولت های غربی نسبت به موارد متعدد نقض حقوق بشر در بحرین،انتقاد كرده و خواستار ورود جدی این دولت ها به موضوع شدند.

پشكه در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار ایرنا درخصوص دلیل این سكوت آلمان،گفت: ما در این زمینه نه سكوت كرده ایم و نه بیكار مانده ایم .

وی در ادامه به سخنان وزیر امور خارجه آلمان اشاره كرد كه گفته بود: ‘ گزارش كمیته حقیقت یاب بین المللی در بحرین باید بصورت جدی اجرایی شده و مورد توجه قرار گیرد’.

سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان،با بیان اینكه هفته گذشته نیز یك مقام عالیرتبه وزارت خارجه به منامه سفر كرد تا در مورد آخرین تحولات مربوط به گزارش این كمیته با مقامات این كشور گفت و گو كند،افزود: این گزارش می تواند پیش زمینه ای برای به اجرا در آوردن اصلاحات جدی در بحرین باشد.

‘اشتفان زایبرت’،سخنگوی دولت آلمان نیز در رابطه با این موضوع به سفر چند ماه قبل ولیعهد بحرین به برلین و ملاقات وی با آنگلا مركل اشاره كرد و گفت: در این ملاقات صدر اعظم آلمان بر لزوم اجرایی شدن مفاد گزارش كمیته حقیقت یاب بین المللی در بحرین تاكید كرده بود .

 

 

 

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار