افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 22 ژوئن , 2017 لینک کوتاه خبر :

پوتین، درشرق اروپا رکورد زد!

پوتین

براساس نظرسنجی انجام شده توسط سازمان تحقیقاتی گلابسک، محبوبیت پوتین در شرق اروپا بیشتراز ترمپ است!

به نقل از روزنامه ایزوستیا، نظرسنجی مذکور در کشورهای اروپای شرقی عضو اتحادیه اروپا و ناتو، از جمله بلغاریا، مجارستان، پولند، رومانیا، اسلوواکیا، کروشیا و جمهوری چک انجام شد و نتایج آن نشان داد که در اکثر این کشورها ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه محبوبتر از دونالد ترمپ رییس جمهوری امریکا و انگیلامیرکل صدراعظم جرمنی است!

بر اساس نتایج این نظرسنجی که نسخه‌ای از آن بدست این روزنامه رسیده، پوتین در 5 کشور اروپای شرقی محبوبتر از ترمپ است. بیشترین میزان این محبوبیت به کشور بلغاریا مربوط می شود ( پوتین 70 فیصد و ترمپ 37 فیصد). به دنبال آن رومانیا است با شاخص ترتیبی 47 در مقابل 40، در کروشیا این شاخص 46 فیصد به 20 فیصد است، در مجارستان (44 فیصد و 29 فیصد) و در اسلواکیا (41 فیصد و 21 فیصد).

در جمهوری چک محبوبیت هر دو رییس جمهوری نسبتا پایین است (پوتین 32 فیصد و ترمپ 34 فیصد) و تنها در کشور پولند است که مردمش ترمپ را به پوتین ارجح می دانند، نسبت این شاخص 35 فیصد محبویت ترمپ در مقابل 10 فیصد محبوبیت پوتین است.

در رابطه با مقایسه رییس جمهوری روسیه و صدراعظم جرمنی نیز این نظرسنجی نشان داده که در کشورهای بلغاریا، مجارستان، اسلوونیا و چک، میزان محبوبیت پوتین از انگیلامیرکل بیشتر است.

این نظرسنجی طی ماه‌های فِبریوری و آوریل سال جاری از طریق مصاحبه صورت گرفته و در آن 7212 نفر در گروه‌های سنی مختلف، با سطح تحصیلات متفاوت در مناطق مسکونی مختلف اشتراک داشتند.

لازم به یادآوری است که رییس جمهوری روسیه برای چهارمین سال متوالی است که جایگاه نخست در لست افراد دارای بیشترین نفوذ در جهان را بر اساس مختصات مجله فوربس بدست آورده است. دونالد ترمپ در سال جاری مقام دوم را در این رده بندی در اختیار داشته و انگیلامیرکل سومین جایگاه را در این لست از آن خود کرده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار