افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 8 اکتبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

پلان تروریستی داعش در بغداد و نجف خنثی شد

داعش

گروه استخباراتی موسوم به الصقور وابسته به وزارت امور داخله عراق روز گذشته با حمله به سه پایگاه داعش در غرب الانبار پلان داعش را برای هدف قرار دادن دو ولایت بغداد و نجف ناکام گذاشت.

به نقل از سومریه نیوز، گروه الصقور در اعلامیه ای اعلام کرد: با هماهنگی قوماندانی عملیات مشترک، عملیاتی را به منظور هدف قرار دادن سه پایگاه مهم داعش در غرب الانبار توسط طیارات جنگی عراقی انجام داده و نشست قوماندانان نظامی داعش را در وُلسوالی القائم که در حال طرح پلان برای هدف قرار دادن بغداد و نجف بودند، هدف گرفتیم.

در این اعلامیه آمده است، این حمله منجر به تخریب کامل پایگاه داعش و کشته شدن ۲۰ تن از داعشی ها شد که برخی از آنها از قوماندانان نظامی داعش در بغداد، فرات و الانبار بودند و تعدادی از اعضای این گروه تروریستی نیز زخم برداشتند، همچنین دو موتر نظامی مربوط به این گروه تروریستی منهدم شد.

از مهمترین این کشته شدگان ابوطارق، سرکرده نظامی ولایت بغداد بود که از افسر نیروهای خاص زمان صدام و از نزدیکان بغدادی و طراح تعدادی از عملیاتی بود که در بغداد به اجرا درآمد که از جمله آنها میتوان به عملیات انفجار الکراده در سال ۲۰۱۶ اشاره کرد.

این گروه تصریح کرد، در این حمله ورکشاپ بمب گذاری خودروها در منطقه فرات در وُلسوالی قائم تخریب، سه موتر بمب گذاری شده منفجر و ۱۲ تن از اعضای این گروه تروریستی که در میانشان متخصصان بمبگذاری با ملیت های خارجی هم دیده می شد، کشته شدند.

به راپور این گروه، در یک حمله هوایی دیگر مهمان سرای عاملان انتحاری وابسته به ولایت بغداد در یکی از محله های قائم را هدف قرار دادیم که منجر به کشته شدن ۱۴ تروریست، زخمی شدن تعدادی دیگر از این گروه و تخریب تعدادی از واسکت های انتحاری و مهمات آنها در پایگاه شد.

بغداد در سوم ژوئیه ۲۰۱۶ شاهد کشته و زخمی شدن دهها تن از مردم در انفجاری بود که یک عامل انتحاری موتر بمبگذاری شده را در منطقه الکراده هدایت میکرد.

در پی این حادثه حیدر العبادی، نخست وزیر عراق متعهد شد مجریان این انفجار را قصاص کند و در بغداد سه روز عزای عمومی اعلام شد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار