افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 10 نوامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

پسر بن‌ لادن امریکا را تهدید کرد + عکس

حمزه بن لادن

حمزه بن لادن ، پسربن لادن سرکرده سابق گروه تروریستی القاعده با یک پیام صوتی امریکا را تهدید کرد.

کوچکترین پسر اسامه بن لادن، سرکرده سابق گروه تروریستی القاعده برای گرفتن انتقام خون پدرش از همه گروه های تروریستی سراسر جهان درخواست کرد که در خاک امریکا حمله‌هایی انجام دهند.

حمزه بن لادن، که هم اکنون حدود 28 ساله است، در یک پیام صوتی که امروز نشر شد از همه تروریست‌های در سراسر جهان درخواست کرد که انتقام خون پدرش را از امریکایی ها بگیرند.

وی در این پیام صوتی، دموکراسی را بی نتیجه دانست و مدعی شد: آزادی را نه می توان با انداختن برگه هایی بی ارزش در داخل یک جعبه رأی گیری بدست آورد و نه از راه اشتراک در پارلمان هایی که با قوانین انسانی ساخته شده‌اند. آزادی تنها با قربانی کردن و کشتن خود بدست خواهد آمد! طرفداران ما می توانند برای تغییر نظام فاسد آن‌ها (غربی‌ها) مقابله کنند و علیه آنها اقدامی (تروریستی) انجام دهند.

این پیام صوتی چند روز پس از نشر فلم ازدواج پسر اسامه بن لادن بوسیله استخبارات مرکزی امریکا (سیا) نشر شد. این نخستین فلمی بود که حمزه بن لادن را در حالی که کلان شده است، نشان می داد. تا امروز مردم سراسر جهان فقط تصاویری از طفولیت حمزه را دیده بودند که آن هم از سوی گروه تروریستی القاعده برای تبلیغات استفاده می شد.

گفتنی است؛ اسامه بن لادن در حملات تروریستی بسیاری در سراسر جهان دست داشته است. وی در ماه مه سال 2011 بوسیله نیروهای امریکایی در پاکستان به هلاکت رسید. در آگِست سال 2015 یکی از سرکردگان ارشد گروه تروریستی القاعده یک نوار صوتی نشر کرد و در آن گفت که حمزه بن لادن به این گروه تروریستی ملحق شده است. امریکا در جَنیوری سال جاری عیسوی اعلام کرد که حمزه بن لادن (کوچکترین پسر اسامه بن لادن) به دلیل پیوستن به گروه تروریستی القاعده در لست سیاه مقابله با تروریزم امریکا قرار دارد.

حمزه بن لادن و اسامه بن لادن

  1. وهاب جان :

    بن لادین لعین چه کرد که پسرش کند

  2. Abdulraman Aarif :

    الحمدلله

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار