- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

پرچم های آمریكا و ناتو در استانبول به آتش كشیده شد!

[1]

صدها تن از هواداران نهادهای اسلامگرای تركیه چهارشنبه شب در هوایی سرد با برگزاری تظاهرات در استانبول علیه اقدام موهن نظامیان آمریكایی و ناتو در هتك حرمت به قرآن كریم در افغانستان، پرچم های ناتو و آمریكا را به آتش كشیدند.

 

معترضان كه به دعوت مجمع احترام به قرآن كریم در میدان مركزی تقسیم در استانبول تجمع كرده بودند در حالیكه با خود قرآن و پرچم هایی مزین به كلمه توحید حمل می كردند، علیه آمریكا ، ناتو و هتاكان به حرمت مقدسات اسلامی شعار دادند.

معترضان در حالیكه شعارهایی نظیر ‘ دست های پلیدی كه بر ضد قرآن دراز شده شكسته باد’ ، ‘ جانم فدای قرآن ‘ و ‘ اقدام سربازان ناتو را محكوم می كنیم ‘سر داده بودند به سوی میدان ‘گالاتاسرای’ راهپیمایی كردند.

معترضین همچنین با شعارهای مرگ بر آمریكا و مرگ بر اسرائیل ، پرچم های آمریكا و ناتو را به آتش كشیدند.

سخنگوی معترضان با قرائت بیانیه ای با عنوان اینكه ، مسلمانان استانبول برای نشان دادن عشق و علاقه خود به قرآن و اعتراض به گستاخی های امپریالیسم آمریكا و نیروهای صلیبی ناتو امشب در این محل گرد آمده اند، افزود: جنایات آمریكا در شهرهای اسلامی و كشتار مسلمانان توسط ناتو به سركردگی آمریكا را محكوم می كنیم.

وی با بیان اینكه قرآن كریم نوید پیروزی مستضعفان بر مستكبران را به ما مسلمانان داده است ، اضافه كرد :فرعون های زمان كه قصد دارند نور خدا را خاموش كنند در آینده نزدیك دچار خسران شده و شكست خواهند خورد.

این تظاهرات بدون مداخله پلیس به آرامی برگزار شد.

 

 

 

 

 

 

 

ایرنا