افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : امنیتی, بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 9 ژانویه , 2018 لینک کوتاه خبر :

پررنگ شدن حضور داعش در پاکستان!

isil داعش

به گزارش افغان تلکس به نقل از دیلی اکسپرس، یک موسسه پژوهشی پاکستان در راپور خود نسبت به حضور داعش در این کشور هشدار داد!

یک موسسه پژوهشی پاکستان در راپور خود نسبت به حضور داعش هشدار داد و اعلام کرد در سال 2017 بیش از 153 نفر بر اثر حملات تروریستی این گروه جان خود را در این کشور از دست داده‌اند.

این موسسه پژوهشی اعلام کرد: با اینکه در سال 2017 حملات تروریستی در پاکستان 16 فیصد کاهش پیدا کرد اما عملیات‌های داعش در ایالت بلوچستان و ایالت سند افزایش چشمگیری را نشان می‌دهد.

این موسسه پژوهشی پیشنهاد کرد که مبارزه با داعش در اولویت پلان ملی مبارزه با تروریزم قرار گیرد.

داعش پاکستان در سال 2014 بنیان نهاده شد و بعد از مطرح شدن نظریه تشکیل ولایت خراسان به افغانستان نیز نفوذ پیدا کرد.

گروه‌های مختلف از جمله لشکر جهنگوی، جند‌الله و تحریک طالبان پاکستان بعد از بیعت با ابوبکر بغدادی برای تشکیل ولایت خراسان که پاکستان و افغانستان را شامل می‌شود، تلاش کردند.

راپور ها حاکی از این است که خانواده‌های پیرو مذهب دیوبند که شاخه‌ای از وهابی‌ها و سلفی‌ها استند تمایل زیادی برای پیوستن به داعش دارند.

بعد از نشر خبر پیوستن تعدادی از پاکستانی‌ها به داعش موجی از نگرانی مردم این کشور را فراگرفته و امکان نفوذ این گروه تروریستی در این کشور افزایش یافته است.

مبارزه با داعش یک چالش کلان برای امنیت پاکستان خواهد بود و نیروهای امنیتی این کشور باید از اکنون به فکر دفع این خطر باشند.

  1. Ahmad Bilal Muradi :

    زنده باد گو در گویی

  2. عبدالله فاروقی :

    اللهم ذد فذد

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار