افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 7 ژوئن , 2017 لینک کوتاه خبر :

پخش آگهی تبلیغ مشروبات الکلی در آذربایجان!

مشروبات الکلی

شبکه‌های تلویزیونی جمهوری آذربایجان، تبلیغ مشروبات الکلی در شرایط مشابه دسترخوان افطاری را پخش کردند!

سایت آذ. باکو با اشاره به اینکه بیش از ده روز از ماه رمضان سپری شده و در شبکه‌های اجتماعی انترنتی در جمهوری آذربایجان، مباحثی درباره تبلیغ مشروبات الکلی در این ماه در شبکه‌های تلویزیونی جمهوری آذربایجان جریان دارد، نوشت: یکی از این تبلیغات که با شعار مشروب همه دوره‌ها پخش می‌شود؛ در خط داستانی این تبلیغ ، چند مرد در پشت میز تزیین شده با غذا نشسته‌ و منتظر هستند. در نگاه اول، این احساس ایجاد می‌شود که آنها منتظر ساعت افطار هستند. اما، در پایان این تبلیغ، مشروب به دسترخوان آورده می‌شود!

سایت آذ. باکو به نقل از پایگاه انترنتی پرایم تایم جمهوری آذربایجان افزوده است: وقتی با مسئولان شرکت تولیدکننده این مشروب برای توضیح دادن در این باره تماس گرفتیم، فردی به نام ماهر پاسخ داد که من خودم 17 سال من‌حیث تورَن پولیس فعالیت و از دیگران استنطاق کرده‌ام. اکنون تو کیستی که از من توضیح می‌خواهی؟

کارشناس ارشد شرکت دیگری که محصولش با شعار انتخابی که به ستاره‌ها می‌برد! تبلیغ می‌شود، به پرایم تایم گفت: تبلیغات بدتر از این هم در شبکه‌های تلویزیونی ما پخش می‌شود. هیچ قباحتی در مورد معرفی محصول ما وجود ندارد. ما با شبکه‌های تلویزیونی، قرارداد سالانه منعقد می‌کنیم. جدول پخش را خود شبکه‌های تلویزیونی معین می‌کنند.

قلی محرملی، کارشناس برنامه‌های تلویزیونی گفت: تبلیغ کردن یا تبلیغ نکردن مشروبات الکلی در ماه رمضان در شبکه‌های تلویزیونی، صرفا یک مساله اخلاقی و حساسیت انسانی است. این موضوع با قانون تنظیم نمی‌شود. مناسب است شبکه‌های تلویزیونی با در نظر گرفتن اهل ایمان و انسان‌های روزه‌دار، در این ماه تبلیغ مشروبات الکلی را متوقف کنند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار