افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 3 ژانویه , 2018 لینک کوتاه خبر :

پاکستان رهبران امریکایی را احمق فرض کرده است!

پاکستان امریکا

ترمپ: امریکا در 15 سال گذشته به طور احمقانه بیش از 33 ملیارد دالر به پاکستان کمک کرده است، اما این کشور جز دروغ و فریب چیزی به واشینگتن نداده است و رهبران امریکایی را احمق فرض کرده‌ است.

نیکی هیلی نماینده دایم امریکا در سازمان ملل در مقر این سازمان در نیویارک به خبرنگاران گفت واشینگتن به دلیل حمایت پاکستان از گروه‌های تروریستی کمک‌های مالی به ارزش 255 ملیون دالر را به این کشور را پرداخت نخواهد کرد.

این در حالی است که ترمپ ماه گذشته با پلان کمک مالی 700 ملیون دالری به شرط اقدام پاکستان علیه پناهگاه امن تروریست‌ها در خاک این کشور و نابودی آن موافقت کرده بود.

هیلی در این باره گفت: دلیل وضاحتی وجود دارد، پاکستان سال‌ها بازی دوگانه‌ای را انجام داده است. گاهی با ما همکاری می‌کند و در عین حال نیز از تروریست‌هایی میزبانی می‌کند که به نیروهای ما در افغانستان حمله می‌کنند. این بازی‌ها برای این دولت پذیرفتنی نیست .

دونالد ترمپ رییس جمهور امریکا نیز در نخستین تویت خود در سال جدید عیسوی، دولت پاکستان را به حمایت از تروریزم متهم کرد.

ترمپ در این تویت نوشته بود: امریکا در 15 سال گذشته به طور احمقانه بیش از 33 ملیارد دالر به پاکستان کمک کرده است، اما این کشور جز دروغ و فریب چیزی به واشینگتن نداده است و رهبران امریکایی را احمق فرض کرده‌ است.

وی افزود: پاکستان به گروه‌های تروریستی پناه می‌دهد که امریکا در افغانستان با آنها در حال جنگ است. این روند باید متوقف شود.

نماینده دایم امریکا در سازمان ملل اظهار داشت: ما انتظار همکاری بسیار بیشتری از پاکستان در مبارزه علیه تروریزم داریم.

وی تصریح کرد: رییس جمهور آماده است تا هنگامی که پاکستان از گروه‌های تروریستی میزبانی و حمایت می‌کند هر کاری را برای توقف حمایت‌های مالی از این کشور انجام دهد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار