افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 19 فوریه , 2012 لینک کوتاه خبر :

پاكستان لایحه كنگرہ آمریكا دربارہ ایالت بلوچستان را محكوم كرد!

كنگرہ آمریكا با صدور قطعنامه ای دربارہ وضعیت كنونی ایالت بلوچستان پاكستان، مدعی شده كه ایالت بلوچستان ھم اكنون در بین افغانستان و پاكستان بدون ھیچ حقوقی برای مردم و همچنین آزادیهای مردمی، تقسیم شدہ كه این امر موجب ایجاد درگیری و خشونت برای قوم بلوچ این ایالت به ویژہ بروز قتلھای ھدفمند شده است.

وزارت امور خارجه پاكستان روز شنبه در واكنش و اعتراض به اقدام كنگرہ ایالات متحدہ آمریكا، ضمن مردود شمردن این لایحه، عنوان كرد: این اقدام واشنگتن نشان دھندہ نقض كامل قوانین بین المللی است.

‘عبدالباسط’ سخنگوی دستگاہ دیپلماسی پاكستان در مصاحبه با شبكه خبری ‘سما نیوز’ این كشور، لایحه كنگرہ آمریكا را دخالت آشكار در امور داخلی پاكستان عنوان كرد و گفت: این اقدام به معنای جھل و عدم شناخت آمریكاییھا از جامعه پاكستان است.

وی با ھشدار به مقامات واشنگتن در ازای برداشتن گامھای غیرمسوولانه آنان، تاكید كرد: چنین اقداماتی از سوی اسلام آباد قابل تحمل نیست.

در ھمین حال نمایندگان پارلمانی ایالتی ‘حزب مسلم لیگ پاكستان شاخه نواز’ در ایالت خیبرپختونخوای این كشور علیه لایحه نمایندگان كنگرہ آمریكا، قطعنامه ای را آمادہ انتشار كردند.

این قطعنامه توسط ‘جاوید عباسی’ وابسته به حزب مسلم لیگ شاخه نواز و عضو پارلمان ایالتی، ایالت خیبرپختونخوا آمادہ شد و قرار است برای تصویب به پارلمان مربوطه ارائه شود.

جاوید عباسی گفت: لایحه كنگرہ آمریكا بدون شك توطئه ای علیه پاكستان است.

 

 

 

 

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار