افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 7 آگوست , 2016 لینک کوتاه خبر :

وقوع درگیری میان نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی و فلسطینیان در نابلس

درگیری

به راپور منابع فلسطینی، شب گذشته درگیری هایی بین نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی و فلسطینیان در جنوب شهر نابلس رخ داد…

به نقل از آژانس خبررسانی آناتولی، در بیانیه صلیب سرخ فلسطین آمده است که شب گذشته درگیری هایی بین نظامیان صهیونیست و فلسطینیان در جنوب شهر نابلس به وقوع پیوست و در جریان آن 13 فلسطینی زخم برداشتند.

بر اساس این راپور، 3 فلسطینی هدف اصابت مرمی جنگی قرار گرفته و 10 نفر دیگر نیز در اثر استنشاق گاز اشک آور دچار حالت خفگی شدند.

این درگیری ها به دنبال یورش نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی به دو قریه ی بیتا و بورین رخ داد و در حالیکه نظامیان صهیونیست به سمت فلسطینیان مرمی جنگی و پلاستیکی و گاز اشک آور فَیْر می کردند، فلسطینیان نیز به سمت آنها سنگ پرتاب می کردند.

این در حالی است که سرزمین فلسطین از اوایل آکتُبر سال گذشته تا کنون شاهد آغاز انتفاضه قدس و درگیری بین جوانان فلسطینی و نظامیان صهیونیست است و رژیم صهیونیستی از آغاز انتفاضه قدس با اتخاذ تصمیمات و اقدامات مختلف تلاش کرده است جلوی انتفاضه قدس را گرفته و موج عملیات های مقاومتی فلسطینیان در اراضی اشغالی فلسطین را بگیرد، اما همه این تلاش ها به شکست انجامیده است و این انتفاضه همچنان ادامه دارد و خواب راحت را از چشمان مقامات صهیونیست گرفته است.

ده ها تونل مقاومت به داخل شهرک های صهیونیست نشین رسیده اند

منابع صهیونیستی اعلام کردند که کَندَک های شهید عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی “حماس” و تولی های قدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین به حفر تونل های مقاومتی از باریکه غزه به سمت فلسطین اشغالی ادامه می دهند و این مسئله به یک کار عادی برای مقاومت فلسطین در غزه تبدیل شده است.

پایگاه صهیونیستی مفزاک لایف اعلام کرد که سر و صدای حفر تونل های مقاومتی باعث اذیت و آزار ساکنان شهرک های صهیونیست نشین مجاور باریکه غزه شده است و دهها مورد از این تونل ها به فلسطین اشغالی رسیده اند.

این پایگاه خبری صهیونیستی مدعی شد که سامانه هشدار سریع “تسیوع ادوم” نشانه هایی از وجود تونل های مقاومتی در سرحدات باریکه غزه را ثبت کرده است و عناصر جز و تام انجنیری ارتش صهیونیستی در مناطق سرحدی مختلف سعی در پیدا کردن این تونل ها را دارند.پایگاه صهیونیستی مذکور تاکید کرد که کَندَک های قسام و تولی های قدس تونل های خسارت دیده در جریان جنگ 51 روزه غزه در تابستان سال 2014 را مرمت و بازسازی کرده اند و گروه های مقاومت توانسته اند تعداد تونل های سرحدی را دو برابر کنند.

منابع صهیونیستی همچنین اعلام کرده اند که گروه های مقاومت فلسطین در نوار غزه، علاوه بر تعداد تونل های خود، شمار راکت هایشان را هم افزایش داده اند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار