افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 10 آوریل , 2018 لینک کوتاه خبر :

وقتی پاپ فرانسیس وجود جهنم را انکار می کند!!

پاپ فرانسیس

یک روزنامه‌نگار ایتالیایی با نشر متن مصاحبه‌اش با پاپ فرانسیس نوشته که پاپ به او گفته جهنمی وجود ندارد.

به راپور فاکس نیوز، اوجینو اسکالفاری موسس روزنامه لارپوبلیکا ایتالیا با نشر مقاله‌ای درباره گفتگویش با پاپ فرانسیس درباره جهنم جنجال‌برانگیز شد.

این روزنامه‌نگار آتئیست در مطلبی به نقل از پاپ مدعی شد که جهنم وجود ندارد؛ ادعایی که با واکنش واتیکان مواجه شد و واتیکان با تکذیب این مطلب گفته که اسکالفاری برداشت‌های خود را از نظرات پاپ را نشر کرده است.

اسکالفاری در مطلب خود نوشته که از پاپ فرانسیس پرسیده: روح های بد به کجا خواهند رفت؟ و پاپ در جواب گفته ارواحی که توبه کنند از سوی خداوند بخشیده می‌شوند و ارواحی که توبه نکنند نیست و نابود خواهند شد.

این روزنامه‌نگار ایتالیایی سپس نوشته که پاپ به او گفته جهنمی وجود ندارد و ارواح بد مجازات نمی‌شوند، کسانی که توبه کنند آمرزش خدا را به دست می‌آورند و وارد فضایی روحانی و محترم می‌شوند، اما کسانی که توبه نکنند بخشایشی به دست نمی‌آورند و نیست و نابود می‌شوند. سپس این روزنامه‌نگار ایتالیایی مدعی شده: پاپ به من گفت جهنمی وجود ندارد بلکه نیست شدن ارواح گناهکار وجود دارد.

واتیکان به این مقاله واکنش نشان داده و پلان ادعای عدم باور پاپ به مجازات ارواح گناهکار در جهنم را رد کرده و در اعلامیه ای گفته است: آنچه در این مقاله به چاپ رسیده، نتیجه برداشت نویسنده است و از سوی پاپ نقل نشده است، بنابراین نقل قول مقاله فوق از زبان پاپ نباید من‌حیث عین کلمات بر زبان آمده پدر مقدس- پاپ- در نظر گرفته شود.

گفتنی است بر اساس آموزه‌های دیرین کلیسای کاتولیک بهشت و جهنم وجود دارد و ارواح گناهکار تا ابد در جهنم عذاب خواهند دید.

در سال ۲۰۰۷ پاپ بندیکت شانزدهم در اظهار نظری گفته بود وجود جهنم و عذاب دایمی برای ارواح گناهکار امری قطعی است و شدت این عذاب در بیان و کلام قابل وصف نیست.

 1. احمد شعیب تنها :

  لعنت خدا رسول براین کفار یهودی نجس شیطان

 2. Haji M Dawood Fahham :

  پاپ قرآن راهم قبول ندارد

 3. عبدالستار محمدی :

  اگر دوزخ اوجودندارد پس جنت هم نیست اگرجنت باشد پس دوزخ حتمی است زیراکه دردنیا انسانهای خبیس هم اوجود دارد که ضرورت به دوزخ حتمی میباشد لنعت خدا به دورغگویان

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
  آخرین اخبار