افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 26 فوریه , 2018 لینک کوتاه خبر :

آیا وزیر خارجه عربستان از اسراییل دستور می گیرد؟!

عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان

به گزارش خبرگزاری افغان تلکس، سخنگوی حماس، نسبت به اظهارات اخیر وزیر خارجه عربستان واکنش نشان داد.
سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) با انتقاد از اظهارات وزیر خارجه عربستان علیه مقاومت فلسطین، گفت که قصد وی از این سخنان دیوسازی از حماس است.
عبداللطیف القانوع در گفت‌وگوی اختصاصی با شبکه المیادین به اظهارات اخیر عاد الجبیر وزیر خارجه عربستان واکنش نشان داد. سخنگوی حماس گفت: هدف از اظهارات [اخیر] الجبیر دیوسازی از مقاومت فلسطین و تحریک علیه آن است.
وزیر خارجه عربستان سعودی طی سفر دوره‌ای خود به اروپا در پارلمان این اتحادیه در 18 فِبریوری سخنرانی کرد و طی آن جنبش حماس را تندور خواند. الجبیر که پیشتر این جنبش را تروریستی خوانده بود، در پارلمان اروپا گفت که توقف حمایت‌های مالی قطر از حماس به تشکیلات خودگردان فلسطین این اجازه را داده است که بتواند بر باریکه غزه سیطره یابد. هیأت جنبش فتح و حماس، 20 میزان امسال توافق آشتی ملی را در قاهره کردند، طبق این توافق، فتح و حماس توافق کردند که دولت توافق ملی وظایف و مسوولیت خود را از تاریخ 1 دیسِمبر سال گذشته (2017) در نوار غزه، همانند کرانه باختری به دست گیرد و در راستای حل مشکلات ناشی از اختلافات وارد عمل شود. القانوع همچنین اظهار داشت که اظهارات وزیر خارجه عربستان همزمان با حملات وحشیانه امریکا به مقدسات و قدس شده است. وی ادامه داد، آنچه از امثال الجبیر انتظار می‌رود این نیست که از حماس و مقاومت فلسطین دیو بسازند بلکه باید از مقاومت فلسطینیان در برابر تصمیم رییس جمهوری امریکا در سلطه اسلامی و عربی حمایت کنند. دونالد ترمپ 15 قوس با شناسایی شهر قدس من‌حیث پایتختی رژیم اشغال‌گر صهیونیستی موافقت کرد. سخنگوی حماس گفت که اظهارات الجبیر در تضاد با مواضع عربی سعودی در رابطه با آرمان فلسطین بوده و تنها به نفع رژیم اشغالگر است. عبداللطیف القانوع همچنین اظهار داشت: مردم فلسطین نیازمند انسجام عربی و اسلامی و قطع روابط با رژیم صهیونیستی از سوی کشورهای عربی اسلامی هستند.

 1. عمران امانی :

  عربستان چوچه اسرایل آمریکا است

 2. Husain Amiri :

  بله صدرصد

 3. Mumtaz Mumtaz :

  صد در صد

 4. Sayed Amanullah Morowat :

  مچم ولا البت شما تجسس کنید

 5. محمد فیاض :

  همجنسگراوبرده اسرایل وانگلیس.

 6. هوشنگ سياف پور :

  نوکر که باشه صد در صد

 7. Yama Rahimi :

  نوکراسراییل امریکااستن عیاشهاجهان

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
  آخرین اخبار