افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 27 ژانویه , 2012 لینک کوتاه خبر :

وزیر خارجه روسیه :مسكو مخالف صدور هر گونه قطعنامه علیه سوریه است.

‘سرگئی لاوروف’ وزیر امور خارجه روسیه اعلام كرد كشورش با صدور هر گونه قطعنامه علیه سوریه مخالف است و آن را غیرعادلانه و غیرسازنده می داند.

لاوروف روز پنجشنبه در یك نشست خبری در مسكو گفت: مسكو همچنان بر موضع خود در قبال سوریه پایبند است و در این راستا با اعمال هر گونه تحریم بین المللی علیه دمشق مخالف می باشد.

به گزارش  خبرگزاری صدای افغان(آوا) به نقل از ایرنا، وی افزود: بر این باوریم كه در ارتباط با تحولات سوریه نباید قطعنامه ای صادر شود كه در آن یك طرف محكوم و طرف دیگربرای ادامه رویارویی ها و مخالفت های خود ترغیب شود.

وی با بیان این مطلب كه توجیه مداخله خارجی در تحولات سوریه با ابزار قطعنامه به هیچ وجه ممكن نیست، اظهار داشت: اجازه نمی دهیم سناریوی لیبی در سوریه تكرار شود.

وزیر امور خارجه روسیه اضافه كرد: پیش نویس قطعنامه پیشنهادی روسیه درباره سوریه همچنان روی میز مذاكره است و ما از پیشنهادهای سازنده درباره آن استقبال می كنیم.

وی تشریح كرد: رایزنی درباره پیش نویس قطعنامه های پیشنهادی روسیه باید به گونه ای باشد كه به هرگونه خشونت و تحریك مخالفان مسلح از سوی گروه های خاص پایان دهد.

وی تصریح كرد كه مسكو از هیچ گونه تحریم یكجانبه درباره سوریه كه بدون مشورت با چین و روسیه و دیگر كشورهای گروه ‘بریكس’ ( قدرت های نوظهور اقتصادی متشكل از برزیل، روسیه،هند، چین و افریقای جنوبی) اتخاذ شده باشد، حمایت نمی كند و مخالف تصویب آن در شورای امنیت سازمان ملل می باشد.

وزیر امور خارجه روسیه یادآور شد: روسیه روند اعمال تحریم های یكجانبه علیه سوریه را غیرشرافتمندانه می داند و معتقد است كه تحریم های یكجانبه تصنعی كمكی به حل مشكلات سوریه نخواهد كرد.

وی همچنین با رد پیشنهاد جدید اتحادیه عرب مبنی بر بركناری بشار اسد رییس جمهوری مشروع سوریه از مقام خود اضافه كرد: روسیه طرفدار گفت و گو های همه طرف های سوری برای دستیابی به تفاهم و وفاق ملی بدون هیچ گونه پیش شرطی است.

منبع:http://www.avapress.com

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار