افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 16 آوریل , 2012 لینک کوتاه خبر :

وزیرخارجه انگلیس از واكنش سریع نیروهای افغان به حملات طالبان تمجید كرد

ویلیام هیگ گفت: نیروهای امنیتی افغانستان علیه حملات انجام شده واكنشی شجاعانه، سریع و موثر نشان دادند كه یك بار دیگر پیشرفت های قابل توجهی را كه نیروهای ملی آن كشور داشته اند، به نمایش گذاشت.

وی افزود: حوادث دیروز نشان داد كه افغان ها می توانند مسئولیت امور امنیتی خود را برعهده بگیرند. دولت انگلیس در كنار دولت و مردم افغانستان كه جهت ساختن آینده ای صلح آمیز برای كشورشان تلاش می كنند، ایستاده است.

وزیر خارجه انگلیس در بخش دیگری از این بیانیه گفت: من بشدت حملات هماهنگ شده علیه پارلمان افغانستان، مراكز دیپلماتیك، هتل و مقر نیروهای ‘ایساف’ در كابل و دیگر استان های افغانستان را محكوم می كنم.

وی اعلام كرد: سفارت انگلیس نیز یكی از مراكز دیپلماتیك بود كه هدف حمله قرار گرفت ولی خوشبختانه آسیبی به كاركنان آن وارد نشد… لازم می دانم از كاركنان سفارت كه بصورت كاملا حرفه ای با این موقعیت خطرناك مواجه شدند، تمجید كنم.

وزارت كشور افغانستان روز دوشنبه اعلام كرد كه در جریان حملات دیروز 47 نفر كشته شدند كه 36 نفر از آنان جزو مهاجمان مسلح بوده اند. سه غیرنظامی و هشت نیروی امنیتی افغانستان نیز در جریان این خشونت ها كشته شده اند.

در این حملات، 65 نفر دیگر نیز زخمی شدند كه 25 نفر از آنها غیرنظامی و بقیه نیروهای امنیتی هستند.

این حملات هماهنگ، روز یكشنبه به طور همزمان در دست كم سه نقطه شهر كابل و همچنین استان های ننگرهار، پكتیا و لوگر آغاز شد.

طالبان مسئولیت این حملات را برعهده گرفته و اعلام كرده است كه ‘دهها مهاجم انتحاری’ در این حملات كه آغازی بر عملیات های بهاری و تابستانی این گروه بوده، شركت داشته اند.

 

 

 

 

 

 

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار