افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 10 سپتامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

وزارت خارجه کوریای جنوبی هدف ۸ هزار حمله سایبری قرار گرفت

سایبری

از ابتدای سال ۲۰۱۷ عیسوی تا پایان جولای، وزارت خارجه کوریای جنوبی هدف بیش از ۸ هزار حمله سایبری و هکری قرار گرفته است.

به نقل از آژانس خبررسانی یونهاپ، وزارت خارجه کوریای جنوبی از ابتدای سال 2017 عیسوی با بیش از 8 هزار حمله سایبری و هکری روبرو شده است.

منابع پارلمانی در کوریای جنوبی تاکید کردند: سرورهای وزارت خارجه این کشور از جَنیوری تا جولای هدف بیش از 8263 حمله سایبری و هکری قرار گرفته است. این آمارها تقریبا معادل حملات سایبری است که در سال 2016 عیسوی علیه وزارت خارجه کوریای جنوبی انجام شده است. در سال 2016 عیسوی بیش از 8482 حمله سایبری انجام شده بود.

این راپور افزود: تعداد زیادی از این حملات سایبری از سوی چین انجام شده است.

در ماه مارچ، وزارت ملی دفاع کوریای جنوبی اعلام کرده بود که اردوی این کشور حملات سایبری روزافزونی را ثبت کرده است که این حملات پس از آغاز استقرار سامانه های دفاع راکتی تاد در کوریای جنوبی تشدید شده است.

سئول چهارشنبه گذشته اعلام کرد که در پی آزمایش‌های هسته‌ای اخیر پیونگ‌یانگ، چهار سامانه دیگر ضد راکتی امریکایی از نوع تاد در ولایت شمالی گیونگسانگ مستقر خواهند شد.

جولای سال گذشته بود که در میانه تنش فزاینده ناشی از آزمایش‌های راکتی و هسته‌ای کوریای شمالی، واشینگتن و سئول برای نصب سامانه‌های دفاع راکتی تاد در منطقه سئونگجوی به توافق رسیدند.

چین بارها مخالفت خود را با استقرار تجهیزات و تسلیحات امریکایی از جمله سامانه دفاع راکتی تاد در کوریای جنوبی اعلام کرده است.

 

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار