افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 16 جولای , 2017 لینک کوتاه خبر :

وزارت امور داخله عراق از زنده بودن ابوبکر البغدادی داعش خبر داد

به نقل از الفرات نیوز، تیم استخباراتی الصقور وابسته به وزارت امور داخله عراق اخبار نشر شده درباره هلاکت ابوبکر البغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش را تکذیب کرد.

ابوعلی البصری رییس تیم استخباراتی الصقور و مدیرکل اطلاعات و مبارزه با تروریزم وزارت امور داخله عراق در گفتگو با روزنامه الصباح گفت: بغدادی همچنان در سوریه و خارج از شهر رقه مخفی شده است.

وی گفت: با توجه به اشراف دقیق ما بر تحرکات ابوبکر البغدادی و در نظر گرفتن این نکته که ما بیشتر از سرویس‌های استخباراتی کشورهای عربی و بین‌المللی به دنبال رصد و پیگیری همه تحرکات سرکرده داعش و پیروان آن هستیم، خبر هلاکت این تروریست را تکذیب و اعلام می‌کنیم که هرگونه اخباری که اخیرا در این خصوص نشر شده است، صحت ندارد.

مدیرکل اطلاعات و مبارزه با تروریزم وزارت امور داخله عراق تاکید کرد: بعد از آزادسازی موصل مشخص شد که توانایی‌های گروه تروریستی داعش فقط عراق و کشورهای منطقه را تهدید نمی‌کند، بلکه این گروه تروریستی برای بسیاری از مناطق جهان نقشه کشیده بود.

وی درباره آغاز قریب‌الوقوع حملات تروریستی داعش در شهرهای مختلف جهان خاصتا بعد از شکست این گروه در موصل و سوریه، هشدار داد.

جیمز ماتیس وزیر دفاع امریکا روز جمعه گفت که نمی‌تواند تایید کند ابوبکر البغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش زنده است یا مرده.

اظهار نظر ماتیس پس از آن مطرح شد که اخیرا راپور‌هایی از کشته شدن بغدادی نشر شده بود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار