افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 17 اکتبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

ورود هزاران آواره جدید روهینگیا به بنگلادیش

روهینگیایی

شاهدان عینی به آژانس خبررسانی رویترز گفته اند که هزاران آواره روهینگیا روز گذشته با عبور از سرحد وارد بنگلادیش شده اند.

مسلمانان روهینگیا از ترس حملات اوباش بودایی و گرسنگی به بنگلادیش پناه آورده اند.

مسلمانان روهینگیا که به تازه گی وارد بنگلادیش شده اند، از ادامه خشونت های اردوی ملی و نیروهای امنیتی میانمار علیه مسلمانان خبر داده اند.

یکی از مسلمانان روهینگیا در این باره گفت: طی یک ماه اخیر دیگر نمی توانستیم در خانه های خودمان بمانیم چرا که اردوی ملی به غارت مردم ادامه می داد. آنها شروع به فَیْر به سوی قریه ها کردند، بنابر این ما به قریه ی دیگری فرار می کردیم. شرایط روز به روز بدتر می شد. بنابر این تصمیم گرفتیم به سرحد بنگلادیش بیاییم. قبل از حرکت به سوی بنگلادیش، خانه ام و کل قریه را مشاهده کردم که در آتش می سوخت.

بر اساس آمارهای سازمان ملل، از آغاز موج تازه خشونت ها در میانمار در 25 آگِست تاکنون بیش از 536 هزار مسلمان روهینگیا، خاک میانمار را ترک و به بنگلادیش رفته اند.

بازارهای ولایت راخین تعطیل است و امدادگران بین المللی دسترسی محدودی به مسلمانان گرفتار شده در مناطق درگیری دارند.

دفتر حقوق بشر سازمان ملل در راپوری اعلام کرد: عملیات وحشیانه نیروهای امنیتی میانمار در ولایت راخین با هدف پاکسازی قومی بوده و هزاران نفر از مسلمانان روهینگیا را مجبور به ترک این منطقه کرده و اجازه بازگشت به آنها را نداده است.

این راپور در ادامه افزود: اطلاعات معتبر نشان می دهد که نیروهای امنیتی میانمار عمدا خانه ها و سایر اموال مسلمانان روهینگیا را نابود کرده اند و به قربانیان خشونت های اخیر دیگر اجازه بازگشت به خانه های خود را نداده اند.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار