افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 21 دسامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

ورود تروریست ها به اروپا با گذرنامه‌های سرقتی

آژانس حفاظت از سرحدات اروپایی درباره خطر ورود تروریست ها به اروپا با گذرنامه های واقعی که داعش در کشورهای سوریه، عراق و لیبی به غنیمت برده است هشدار داد.

 

به نقل از هفته نامه “اشپیگل”، بر اساس اطلاعات آژانس حفاظت از سرحدات اتحادیه اروپا ( فرانتکس) تروریزم داعش در سوریه، عراق و لیبی بسیاری از اسناد و گذرنامه های واقعی را به غنیمت برده و این خطر وجود دارد که این اسلام گرایان افراطی بتوانند به صورت کنترول نشده به اروپا سفر کنند.

 

این گذرنامه های واقعی که توسط افراد نادرست مورد استفاده قرار می گیرد می تواند به یک مسئله امنیتی تبدیل شود.

 

آژانس حفاظت از سرحدات اروپایی درباره خطرات این گذرنامه های واقعی غنیمت برده شده از طرف داعش هشدار داد.

 

رییس فرانتکس در گفتگو با روزنامه آلمانی “دی ولت” تصریح کرد که هجوم بالای انسان هایی که به صورت کنترول نشده در حال حاضر به اروپا سفر می کنند طبیعتا همچنین یک خطر امنیتی را به همراه دارد.

 

بر اساس اطلاعات این آژانس اروپایی، تروریزم داعش در کشورهای سوریه، عراق و لیبی در بسیاری شهرها مسئولیت ها و مقام های رسمی را بر عهده گرفته و بسیاری از گذرنامه‌های واقعی را کشف و ضبط کرده اند.

 

سازمان های امنیتی نگرانند که این تروریست های افراطی بتوانند از هجوم پناهندگان به اروپا استفاده کنند تا با گذرنامه های جعلی به اروپا برسند.

 

رییس آژانس حفاظت از سرحدات اروپایی گفت: کارکنان این سازمان البته دقیقا کنترول می کنند که آیا پناهندگان احتمالا با گذرنامه های جعلی به اروپا وارد می شوند. با این همه اعتبار گذرنامه های پناهندگان به اعتقاد ما پایین است.

 

به گفته وی در کشور درگیر جنگ های داخلی مانند سوریه بالاخره هیچ کس نمی تواند تضمین کند اسنادی که واقعی به نظر می رسند واقعا از طرف یک سازمان رسمی صادر شده و به دست صاحب واقعی آن رسیده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار