افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 31 مارس , 2016 لینک کوتاه خبر :

واکنش نتانیاهو به درخواست سناتورهای امریکایی

یازده تن از سناتورهای امریکا در نامه‌ای به جان کری خواستار بررسی نقض حقوق بشر توسط رژیم صهیونیستی شدند که واکنش تند نتانیاهو را درپی داشت.

 

بنیامین نتانیاهو در واکنش به انتشار خبر درخواست عده‌ای از سناتورهای امریکا از جان کری وزیر خارجه این کشور برای تحقیقات درخصوص حقوق بشر در فلسطین اشغالی، نامه‌ای را با لحن تند به یک سناتور ارشد نوشت.

 

به نوشته پایگاه صهیونیستی 927، سناتور دموکرات پاتریک لیهی به همراه 10 تن از دیگر اعضای مشرانو جرگه امریکا در اواسط ماه فِبریوری به جان کری نامه‌ای نوشته و خواستار بررسی موضوع نقض احتمالی حقوق بشر توسط رژیم اسراییل شدند..

 

بر این اساس، نتانیاهو با نامه‌ای که بخشی از آن را در صفحه توییتر خود نشر کرد؛ به سناتور لیهی واکنش تندی نشان داد.

 

در بخشی از این نامه آمده است: «نیروهای اردو و پولیس اسراییل در اعدام‌ها دخالت نمی‌کنند. عساکر اسراییل و افسران پولیس با اخلاق بالا از خودشان و باشنده گان بی‌گناه در برابر تروریست‌هایی که قصد به قتل رساندن آنها را دارند، دفاع می‌کنند.»

 

نتانیاهو در این نامه مدعی حقوق بشر برای عساکر صهیونیستی شد که تا بن دندان مسلح بوده و روزانه تعداد زیادی از فلسطینیان را به خاک و خون می‌کشند و افزود: «نگرانی‌های حقوق بشری برای اسراییلی‌هایی که بوسیله تروریست‌ها کشته شده‌اند، کجاست؟»

 

دالیا شیندلین تحلیلگر سیاسی با بررسی این نامه تصریح می‌کند که دروغ‌های زیادی در هر جمله نتانیاهو نهفته است. وی درباره دخالت نکردن نیروهای امنیتی در اعدام‌ها خاطر نشان کرد: «آنها هفته گذشته این کار را کردند (کشتن یک فلسطینی مجروح که روی زمین افتاده بود)، در سال 2005 نیز یک دختر 14 ساله را به قتل رساندند. سال 2014 دو نوجوان به دلیل شرکت در تظاهرات کشته شدند.»

 

وی درباره دفاع نیروهای امنیتی از خودشان و باشنده گان بی‌گناه نوشت: «رژیم نظامی که کرانه باختری را اداره می‌کند به هیچ وجه دفاعی نیست. باشنده گانی که سرزمین، منابع و زندگی یک جامعه دیگر را تصرف می‌کنند، بی‌گناه نیستند. همچنین کسی که به یک عسکر با اسلحه آماده در منطقه جنگی حمله می‌کند، تروریست نیست.»

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار