افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 23 ژوئن , 2016 لینک کوتاه خبر :

واکنش شیخ بشیر النجفی نسبت به سلب تابعیت از شیخ عیسی احمد قاسم

بشیر النجفی

 

شیخ النجفی از مراجع شیعیان عراق، در واکنش به سلب تابعیت شیخ عیسی احمد قاسم، از این اقدام دولت آل خلیفه ابراز نگرانی کرد و از دولت بحرین خواست تا فضا را متشنج نکند.
« شیخ النجفی» از مراجع عظام شیعیان عراق، در واکنش به سلب تابعیت شیخ عیسی احمد قاسم، رهبر انقلابیون بحرینی، از این اقدام دولت آل خلیفه ابراز نگرانی کرد و از دولت بحرین خواست تا فضا را متشنج نکند.

به نوشته خبرگزاری اخبار الیوم، در بیانیه صادره از طرف این مرجع عراقی آمده است: نگرانی بالای خود را از اقدام بی دلیل دولت بحرین در متشنج کردن فضای تعامل با مردم بحرین را ابراز می‌کنیم، آن هم در ماه رحمت و محبت و طاعت خداوند.

شیخ بشیر النجفی، در بیانیه خود رفتار دولت بحرین را توجیه ناپذیر و به دور از حکمت دانسته‌اند و بحران بحرین را نه یک بحران طائفی و دینی بلکه یک بحران سیاسی و حقوقی توصیف کرده‌است.

در ادامه این بیانیه آمده است: در قبال حکومت بحرین وظیفه داریم که نصیحتش بکنیم و در این باره کوتاهی نکنیم و بارها گفته‌ایم که هرگونه ناامنی در کشورهای خلیج [فارس] تأثیر خود را بر روی کل منطقه می‌گذارد و امیدواریم که دولت بحرین نصیحت ما را ضایع نکند؛ چون کسانی که با در آغوش گرفتن تروریزم به نصایح گوش نکردند و با آتش تروریزم بازی کردند.

این مرجع شیعیان عراق اعتراضات مسالمت‌آمیز برای اصلاحات سیاسی و همچنین زندگی در وطن خود را حق مردم بحرین دانست و اینکه آن‌ها نباید تحت فشار برای سلب تابعیت قرار گیرند.

شیخ بشیر النجفی، در انتها از دولت منامه خواست تا در تصمیم خود برای سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم، تجدید نظر کند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار