افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 8 نوامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

واکنش رییس جمهور امریکا به موج دستگیری ها در عربستان

ترمپ

ترمپ در تویتی در حساب شخصی اش در تویتر نوشت: من اعتماد کامل به ملک سلمان و ولیعهد عربستان دارم، آنها به خوبی می دانند که دارند چه کار می کنند .

دونالد ترمپ رییس جمهور امریکا اعلام کرد که وی اعتماد زیادی به مبارزه با فساد دارد که حکومت عربستان سعودی به راه انداخته است و تا کنون طی آن ده ها شخصیت بلندپایه سیاسی و اقتصادی بازداشت کرده است.

ترمپ تأکید کرد که این افراد بازداشت شده ثروت های کشور را طی سال ها بلعیده اند.

ترمپ در تویتی در حساب شخصی اش در تویتتر نوشت: من اعتماد کامل به ملک سلمان و ولیعهد عربستان دارم، آنها به خوبی می دانند که دارند چه کار می کنند .

وی در ادامه در اظهاراتی عجیب نوشت: برخی از کسانی که اکنون با آنها به شدت برخورد می شود طی سال ها کشورشان را دوشیدند!

این در حالی است که وزارت اطلاع رسانی عربستان سعودی روز گذشته اعلام کرد که دارایی های بازداشت شدگان متهم به فساد مالی در عربستان سعودی مصادره و مبالغ مرتبط با این دوسیه به خزانه دولت واریز می شود.

ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان سعودی روز شنبه دستور تشکیل کمیته مبارزه با فساد به ریاست محمد بن سلمان ولیعهد این کشور را صادر کرده بود.

شبکه تلویزیونی العربیه عربستان سعودی راپور داده بود که کمیته مبارزه با فساد به ریاست محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور شنبه گذشته ۱۱ شاهزاده، ۴ وزیر و ده ها نفر دیگر از مسئولان و تاجران این کشور را به اتهام فساد مالی بازداشت کرده است.

در تحولی دیگر آژانس خبررسانی رویترز در راپوری نوشت: گستره حمله مبارزه با فساد در عربستان که شماری از اعضای خاندان حاکم بر عربستان سعودی، وزرا و تاجران را شامل شده است، بیشتر شد آن هم پس از نشر اخباری مبنی بر بازداشت موسس یکی از بزرگترین شرکت های گردشگری در عربستان.

در پی نشر اخباری مبنی بر بازداشت ناصر بن عقیل الطیار موسس گروه الطیار که هنوز عضو شورای مدیریت این شرکت است ارزش سهام این شرکت امروز ده فیصد سقوط کرد.

این شرکت اطلاعات زیادی در این زمینه نشر نکرد لیکن روزنامه اقتصادی سبق که ارتباط تنگاتنگی با دولت دارد نوشت که الطیار در چوکات تحقیقات کمیته عالی مبارزه با فساد به ریاست بن سلمان بازداشت شده است.

روزنامه عربستانی عکاظ امروز در صفحه نخست خود نوشت که تاجران باید فاش کنند که از چه راهی دارایی های خود را به دست آورده اند و تیتری با زنگ قرمز نوشت از کجا این را آورده ای ؟

روزنامه الشرق الاوسط نیز نوشت که لستی از نام های ممنوعه از سفر تهیه شده و نیروهای امنیتی در برخی میدان هوایی های عربستان از پرواز طیارات خصوصی بدون داشتن مجوز جلوگیری می کنند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار