افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 5 ژانویه , 2018 لینک کوتاه خبر :

روابط هند و اسراییل به چالش افتاد/ لغو یک طرفه قرارداد تسلیحاتی توسط هند

هند اسراییل

در حالی که تا سفر نتانیاهو به هند چند روز مانده، هندی ها قرارداد تسلیحاتی با اسراییل را بصورت یک طرف لغو کردند!
هندی‌ها که روابط نظامی گرمی با اسراییل دارند، در میانه انعقاد چندین توافق تسلیحاتی با صهیونیست‌ها، یک توافق خرید راکت‌های ضدتانک را چند روز پیش از سفر نتانیاهو به دهلی، لغو کرده‌اند.

در حالی که چند روز بیشتر به سفر بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به هند نمانده، هندی‌ها از لغو قرارداد خرید 500 ملیون دالر راکت ضدتانک از صهیونیست‌ها خبر دادند.

آن طور که میدل‌ایست استار خبر داده، شرکت تسلیحاتی اسراییلی رافائل گفته که طرف هندی قرارداد خرید راکت‌های ضدتانک اسپایک را به صورت یکجانبه لغو کرده است.

ایساهی دیوید سخنگوی این شرکت اسراییلی گفته که هندی‌ها بی‌توجه به مهیا شدن تمامی ملزومات اجرای این معامله کلان از سوی شرکت، آن را پیش از نهایی شدن امضای قرارداد، کنسل کرده‌اند.

در ادامه اعلامیه شرکت رافائل آمده: ما از اتخاذ چنین تصمیمی (از سوی هندی‌ها) متأسفیم ولی همچنان خود را به ادامه همکاری با وزارت دفاع هند متعهد می‌دانیم؛ ما همچنین به روال دو دهه گذشته، به راهبرد خود برای کار در بازار مهمی مانند هند وفادار خواهیم ماند.

این خبر در حالی اعلام می‌شود که نتانیاهو بنا دارد در اواسط ماه جاری عیسوی، در صدر هیئتی اقتصادی به دهلی برود.

لغو این معامله البته، به معنای پایان یافتن یا توقف همکاری‌های نظامی هند و اسراییل نیست.

روز سه‌شنبه بود که صنایع راکتی بارک اسراییل از فروش 131 تیر راکت زمین به هوا به قیمت 70 ملیون دالر به هندی‌ها خبر داد؛ این راکت‌ها بناست در اولین ناو طیاره بر هند که این روزها در حال ساخت است، نصب شود.

هند یکی از بازارهای اصلی تسلیحات ساخت رژیم صهیونیستی است؛ هندی‌ها در سال‌های اخیر به صورت میانگین هر سال یک ملیارد دالر تسلیحات از اسراییل خریده‌اند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار