افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : امنیتی, بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 21 ژانویه , 2018 لینک کوتاه خبر :

همکاری رادیو آزادی با سازمان سیا افشا شد!

سازمان سیا

به گزارش افغان تلکس، پاکستان دفتر اسلام‌آباد رادیو آزادی را به علت همکاری با سازمان سیا تعطیل کرد!
وزارت امور داخله پاکستان دستور داد دفتر اسلام‌آباد رادیو مشعل، از ایستگاه‌های خبری رادیو آزادی به علت نشر اخبار علیه این کشور تعطیل شود.

این ایستگاه رادیویی مخاطبان زیادی در نواحی سرحدی پاکستان و افغانستان دارد.
دستور تعطیلی‌ رادیو آزادی زمانی صادر شد که سرویس امنیت پاکستان موسوم به آی اس آی اعلام کرد این ایستگاه رادیویی خبرهایی در راستای خلاف منافع پاکستان نشر می‌کند و در این زمینه با دستگاه‌های استخباراتی متخاصم همگام شده است.

وزارت امور داخله پاکستان اعلام کرد که رادیو مشعل در راپور‌های خود، پاکستان را من‌حیث یک نظام از کار افتاده به لحاظ تأمین امنیت برای باشنده گانش، خاصتاً پشتون‌ها معرفی کرده است.

وزارت امور داخله پاکستان افزود: رادیو مشعل تصویری از پاکستان نشان داده که این کشور مرکز تروریزم و مکانی امن برای گروه‌های شبه‌نظامی است.

به راپور دیلی اکسپرس به نقل از وزارت امور داخله پاکستان رادیو مشعل برای سازمان سیا کار می‌کند بنابراین حق ادامه فعالیت ندارد.

این خبر در حالی نشر می‌شود که خواجه آصف وزیر امور خارجه پاکستان گفت: تنش بین واشینگتن و اسلام‌آباد ادامه دارد و بر سر منافع ملی با امریکایی‌ها معامله نخواهیم کرد.

آلیس ویلز نماینده خاص امریکا در امور افغانستان و پاکستان در سفر به اسلام‌آباد گفت: واشینگتن خواستار ادامه همکاری امنیتی بین این کشور و پاکستان است.

بالا گرفتن تنش بین پاکستان و امریکا در مدت اخیر در حالی است که ترمپ در نخستین پیام تویتری خود در سال 2018 عیسوی از قطع کمک های واشینگتن به اسلام آباد خبر داد و اعلام کرد که واشینگتن در اقدامی احمقانه در طی 15 سال گذشته 33 ملیارد دالر به این کشور کمک کرده است که این روند ادامه نخواهد یافت.

وی ادامه داد: پاکستان جز دروغ و فریب کاری چیزی تحویل امریکا نداده و رهبران این کشور ما را احمق فرض کرده‌اند.

  1. Hamid Dost :

    رادیو منافق ( آزادی) کاملا غلام و مخالف ارزشهای ملی افغانستان نشرات پخش میکند باید جلو این رادیو منافق را گرفت.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار