افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل, حوادث -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 13 فوریه , 2018 لینک کوتاه خبر :

معاون رهبر طالبان پاکستان به هلاکت رسید!

خالد محسود معاون رهبر تحریک طالبان پاکستان

به گزارش خبرگزاری افغان تلکس، روز گذشته تحریک طالبان پاکستان خبر هلاکت معاون رهبر این گروه را تایید کرد!
تحریک طالبان پاکستان روز گذشته تأیید کرد که در حمله مظنون طیاره بدون سرنشین امریکایی در هفته گذشته معاون رهبر این گروه کشته شده‌است.

اما در مورد کشته شدن خالد محسود راپور‌های ضد و نقیض از سوی اداره استخبارات پاکستان و منابع طالبان پاکستانی به نشر رسیده‌اند.

مقام‌های امنیتی پاکستان گفتند، در نتیجۀ پرتاب دو راکت از طیاره بدون سرنشین خالد محسود معاون رهبر این گروه افراطی که بنام خان سعید سجنا نیز مشهور بود، روز پنج‌شنبه در ولایت پکتیکا کشته شده‌است.

اما یک سخنگوی تحریک طالبان پاکستانی به آژانس خبررسانی رویترز گفته‌است که حمله درون در منطقه وزیرستان شمالی در داخل خاک پاکستان صورت گرفته‌است.

تحریک طالبان پاکستانی برای سرنگونی حکومت پاکستان می‌جنگد.

محمد خراسانی سخنگوی این گروه به آژانس خبررسانی رویترز گفته‌است که آن‌ها تأیید می‌کنند که خالد محسود معاون رهبر گروه تحریک طالبان پاکستانی در حمله درون کشته شده‌است.

به گفته وی، ملا فضل الله رهبر تحریک طالبان پاکستانی، مفتی نور ولی را به جای او تعین کرده‌است.

آقای ولی مانند خالد محسود جنگجویان طالبان را در مناطق کوهستانی وزیرستان جنوبی رهبری خواهد کرد جایی‌که دیر زمانی پناهگاه‌های امن جنگجویان افراطی از جمله طالبان پاکستان، افغانستان و گروه‌های مرتبط به القاعده‌است.

منابع این گروه افراطی می‌گویند، نور ولی یک رهبر بی‌رحم و با تجربه دهشت افگنی در شهر‌های پاکستان از جمله شهر کراچی می‌باشد.

او از مکتب در شهر فیصل آباد در ایالت پنجاب پاکستان فارغ شده و کتابی هم به وصف بیت‌الله محسود بنیان گذار تحریک طالبان پاکستانی نوشته‌است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار