افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 27 جولای , 2017 لینک کوتاه خبر :

هشدار کوریای شمالی به امریکا

امریکا و کوریای شمالی

کوریای شمالی هشدار داد: اگر دشمنان درباره وضع راهبردی ما دچار اشتباه محاسباتی و به گزینه هایی ازجمله حمله هسته ای پیش دستانه علیه ما متوسل شوند، ما نیز حمله ای هسته ای را به قلب امریکا انجام خواهیم داد!

به نقل از آژانس خبررسانی بونهاپ، کوریای شمالی روز گذشته تهدید کرد هرگونه اشتباه محاسباتی امریکا در آستانه چهل و ششمین سالگرد امضا آتش بسی که به جنگ سال 1950 تا 1953 دو کوریا پایان داد، با حمله هسته ای پیش دستانه علیه امریکا روبرو خواهد شد.

پاک یونگ سیک وزیر نیروهای مسلح کوریای شمالی که این اظهارات را در نشستی به مناسبت سالروز پایان جنگ بین دو کوریا بیان می کرد، افزود اگر دشمنان درباره وضع راهبردی ما دچار اشتباه محاسباتی و به گزینه هایی ازجمله حمله هسته ای پیش دستانه علیه ما متوسل شوند، ما نیز حمله ای هسته ای را به قلب امریکا انجام خواهیم داد و این حمله بدون هشدار اولیه انجام خواهد شد.

این هشدار کوریای شمالی در بحبوحه برخی گمانه زنی ها درباره آماده شدن کوریای شمالی برای انجام دادن یک آزمایش راکتی جدید همزمان با سالروز توقف جنگ دو کوریا مطرح شد.

مقامات امریکایی روز سه شنبه اعلام کردند فعالیت های کوریای شمالی در پایگاهی در شهر کاسونگ در غرب این کشور افزایش یافته است و این نشانه ای از آماده سازی مقدمات برای یک آزمایش راکتی جدید در چند روز آینده است.

این مقام امریکایی که خواست نامشان فاش نشود افزود اطلاعات به دست آمده نشان می دهد در هفته گذشته تجهیزاتی احتمالا برای آزمایش یک راکت بالستیک قاره پیما یا یک راکت میان برد به پایگاه کاسونگ منتقل شده است.

با این حال جنرال جوزف دانفورد لوی درستیز اردوی امریکا اخیرا اعلام کرد، آزمایش راکت بالستیک قاره پیما کوریای شمالی که چهارم ژوئیه انجام شد بدین معنی نیست که این کشور توانسته است به توانایی هدف قرار دادن امریکا با هر رتبه ای از دقت دست یابد.

 

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار