افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 22 دسامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

هشدار وزیر بریتانیا به عربستان

پنی موردانت

وزیر توسعه بین الملل بریتانیا نسبت به سیاست‌های عربستان در قبال یمن هشدار داد.

به نقل از گاردین، پنی موردانت، وزیر توسعه بین الملل بریتانیا تاکید کرد که عربستان بهانه‌ای برای متوقف کردن ارسال کمکهای بشردوستانه به یمن نداشته و درعین حال هشدار داد که استفاده از قحطی من‌حیث یک سلاح نقض قوانین بشردوستانه به شمار می‌رود.

موردانت در سفر به جیبوتی و عربستان وعده کمک غذایی برای 3.4 ملیون یمنی در ماه، 106 هزار تن گندم و سوخت لازم برای فعالیت شفاخانه ها و تصفیه خانه ها برای تامین آب آشامیدنی صحی را داد.

وی با بیان اینکه بریتانیا نگرانی‌های امنیتی ایتلاف تحت رهبری عربستان در نظارت به منظور ممانعت از ورود تجهیزات نظامی به یمن را درک می‌کند گفت که این مسئله بهانه‌ای برای جلوگیری از ورود کشتی‌های تلاشی شده نیست.

وی دراین ارتباط گفت: کاملا مشخص است که اگر از گرسنگی من‌حیث یک سلاح استفاده کنید این به معنی نقض قوانین بشردوستانه بین الملل است. و آنچه من در دیدارم شاهدم آن بودم این بود که جلوی ارسال کمک ها گرفته می‌شود.

وی ادامه داد:‌من کاملا به اهمیت روابط با عربستان واقفم اما ما با صحبت نکردن درباره واقعیات به این رابطه کمکی نمی‌کنیم. اگر به دنبال نقض قوانین بشردوستانه باشیم این مسئله باعث بروز مشکل در این روابط خواهد شد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار