افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 21 اکتبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

هشدار سازمان‌های استخباراتی درباره حملات کیمیایی داعش در اروپا

داعش

یک روزنامه جرمن با استناد به محافل امنیتی جرمنی از احتمال برنامه ریزی برای حملات کیمیایی در اروپا از طرف تروریزم داعش خبر داد.

روزنامه جرمن دی ولت با استناد به محافل امنیتی جرمنی نوشت اسلام گرایان افراطی می توانند حملات گازهای سمی را در اروپا برنامه ریزی کنند.

بر این اساس طرفداران گروه تروریستی داعش می توانند تلاش کنند حملات آسانی را با مواد کیمیایی در قطارها، متروها و یا طیارات انجام دهند.

به راپور روزنامه دی ولت ، یک سازمان استخباراتی خارجی به مقامات امنیتی اروپا هشدار داده است که داعش طرفداران خود را برای انجام این گونه حملات تروریستی تحریک می کند. بر اساس این راپور بخصوص درباره حملات با سولفید هایدروجن یا گاز کلر که در هنگام آزاد شدن در فضای بسته تاثیر خطرناکی بر حیات افراد دارد می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

پولیس آسترالیا در ماه جولای چندین مظنون به ارتباط با داعش را دستگیر کرد که حمله با گازهای سمی را برنامه ریزی کرده بودند.

کمسیون اروپایی نیز اخیرا هشدار داده است که شهرها و مناطق اروپایی به اندازه کافی در برابر حملات تروریستی حمایت نمی شوند.

از این رو کمسیون اروپایی یک برنامه جامع عملی برای حمایت بهتر فضاهای عمومی در برابر حملات تروریستی در شهرهای اروپایی را پیشنهاد داده است که در 16 ماه آینده باید اجرایی شود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار