افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 22 می , 2012 لینک کوتاه خبر :

هزاران نفر از مردم آمریكا در اعتراض به ادامه اشغال افغانستان تظاهرات كردند

هزاران نفر از مردم آمریكا امروز ( دوشنبه ) در اعتراض به ادامه اشغال افغانستان توسط سربازان آن كشور و ‘سازمان پیمان آتلانتیك شمالی’ موسوم به ‘ناتو’ دست به تظاهرات زدند.

تظاهر كنندگان با حمل پلاكاردهایی، ادامه اشغال افغانستان را محكوم كرده و خواستار خروج فوری و بی قید و شرط نیروهای ناتو و نظامیان آمریكایی از آن كشور شدند.

برخی از تظاهر كنندگان فریاد می زدند: ‘ میلیاردها دلار برای اشتغالزایی نه جنگ افروزی’، ‘ جنگ یعنی بدهی’ و ‘صلح جویی شعار ما است’.

مردم به نشانه اعتراض به سیاستهای دولت باراك اوباما رییس جمهوری آمریكا ، پرچم این كشور را به صورت واژگون در دست گرفتند.

گروهی از كهنه سربازان آمریكایی نیز اعلام كردند كه مدالهای افتخار خود را به نشانه اعتراض دور می اندازند. ‘مت هاورد’ یك تفنگدار دریایی سابق آمریكا گفت حدود 50 كهنه سرباز آمادگی خود را برای این اقدام اعلام كرده اند.

‘ران مك شفری’ 61 ساله و از كهنه سربازان جنگ ویتنام گفت: برای جلوگیری از اقدام های ‘ناتو’ و قتل عام مردم بی گناه افغانستان جمع شده ایم و معتقدیم اگر بودجه ای را كه صرف بمب سازی می شود، در جهت انرژی پاكیزه سرمایه گذاری شود، نیازی به واردات نفت نداریم.

ظرف شش روز گذشته هر روز تظاهراتی در شهر شیكاگو صورت می گرفت، اما وسعت تظاهرات امروز ( دوشنبه ) بیش از انتظار تحلیلگران بود.

یك گروه ‘هكر’ رایانه ها اعلام كرد كه برای اعلام همبستگی با تظاهر كنندگان پایگاه اطلاع رسانی پلیس شیكاگو را مختل كرده است.

پلیس شیكاگو اعلام كرد كه در حال تلاش برای رفع این مشكل است.

تحلیلگران با اشاره به جمعیت گسترده تظاهر كنندگان معتقدند كه در ادامه تظاهرات درگیری میان مردم و پلیس شدت بیشتری خواهد داشت .

بر اساس اعلام رسانه های آمریكایی تاكنون 45 نفر از تظاهر كنندگان دستگیر شده اند.

 

 

 

 

 

ایرنا

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار