افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 8 می , 2012 لینک کوتاه خبر :

هر سه دقیقه یك زوج ایتالیایی از هم جدا می شوند!

موسسه ملی آمار ایتالیا (ایستات) با اشاره به شرایط سخت اقتصادی و تاثیر آن بر افزایش آمار طلاق در این كشور، اعلام كرد كه در هر سه دقیقه، یك زوج ایتالیایی از یكدیگر جدا می شوند.

به گزارش  از موسسه ایستات، شمار طلاق در ایتالیا طی سال های اخیر افزایش یافته تا جایی كه در هر سه دقیقه یك زوج از هم جدا می شوند.

بر اساس این گزارش، شمار جدایی ها تا پایان سالجاری میلادی به بیش از 146 هزار مورد می رسد و ایتالیا را ركورد دار آمار طلاق در اروپا می كند و اسپانیا نیز پس از ایتالیا با یك طلاق در هر چهار دقیقه در ردیف بعدی قرار می گیرد.

ایستات افزود: عمر متوسط زندگی مشترك در ایتالیا 15 سال است اما یك پنجم آمار طلاق ها در ازدواج های كمتر از پنج سال به ثبت می رسد.

روند فزاینده آمار طلاق با كاهش شمار ازدواج همراه بوده و بر اساس آمار ایستات از سال 1998 تا 2008 میلادی شمار طلاق 50 درصد افزایش یافته و از 96 هزار و 247 مورد به 138 هزار و 516 مورد رسیده است.

همچنین شمار ازدواج ها نیز در این مدت از 280 هزار و 34 مورد به 246 هزار و 613 مورد كاهش یافته است.

كارشناسان ، فقر فرهنگی و اقتصادی و خیانت یكی از زوجین را از جمله دلایل افزایش میزان طلاق در ایتالیا دانسته و با استناد به آمارها، 40 درصد آمار جدایی ها در ایتالیا را خیانت گزارش كرده اند.

روزنامه ‘كوریره دلاسرا’ در باره خیانت زوجین در ایتالیا نوشت كه از هر 10 زوج ایتالیایی هفت زن و یا مرد به همسر خود خیانت می كنند.

ایستات پیشتر نیز اعلام كرده بود كه از هر یك هزار زوجی كه در سال 2008 میلادی در ایتالیا ازدواج كردند، 465 زوج از هم جدا شدند.

تعداد طلاقهای صورت گرفته در ایتالیا در سال 2007 به میزان 4/3 درصد و در سال 2008 میلادی به میزان 3/7 درصد افزایش داشته است.

كارشناسان امور اجتماعی از دیگر دلایل طلاق در ایتالیا را تمایل نداشتن به فرزند دارشدن عنوان كرده اند كه به گفته آنها با توجه به شرایط بد اقتصادی و اجتماعی این كشور، این پدیده روندی فزاینده ای به خود گرفته است.

 

 

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار