- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

هدف غرب از پوشش گسترده خبری حادثه اخیر در فرانسه چیست؟

درحالی که کشورهای منطقه و بعضا مسلمان نشین در دیگر نقاط جهان درگیر با ناامنی های موسوم به حملات تروریستی داعش هستند؛ پاریس هدف قرار گرفت! هدفی که غیرمنتظره بود و پیامدهای بسیاری داشت.

 

پیش از این، هدف قرار گرفتن دمشق و بسیاری از شهرهای مرزی و مرکزی سوریه در 5 سال اخیر، بغداد و شهرهای بزرگ دور و نزدیکش در عراق، بیروت و جنوب لبنان و در منطقه شیعه نشین و بعضی مناطق مرزی ترکیه توسط تروریست های داعشی چندان که می بایست پوشش خبری داده نمی شد.

 

این سیاست اتخاذ شده درخصوص ناامنی منطقه دو پیش زمینه و دو پیامد داشت: اینکه مناطق مسلمان نشین با تجمع حداکثری شیعه درگیر جنگ و ناآرامی داخلی نمایانده شوند و دیگر اینکه قوای مسلح و ارتش ناتو، صرفا برای کمک به جان انسان ها به آن کشورها لشکرکشی کنند و منجیان بشریت باشند.

 

طبعا پیامد چنین تبلیغاتی به نفع و در راستای منافع حامیان اصلی و متحدان پشت پرده ی تکفیری ها و افراطی ها بود بدین صورت که اسلام هراسی بصورت زیرپوستی به اروپایی ها و امریکایی ها و حتی کودکان مسلمان تزریق می شد و دیگر اینکه فروش تسلیحات سبک، نیمه سنگین، سنگین و دیگر تسهیلات جنگی به منطقه اقتصاد غرب را رونق می بخشید.

 

اما هدف قرار گرفتن سه نقطه عمومی و پر ازدحام پاریس در شلوغ ترین ساعات شب که بیش از 400 کشته و زخمی از مردم غیرمسلمان و در جغرافیایی برون از خاورمیانه هست را چگونه می توان توجیه کرد؟ مگر نه اینکه فرانسه جزو کشورهای پیشرو در اسلام زدایی و اسلام هراسی است؟

آیا کشته و زخمی و گروگان گرفته شدن اروپایی های مسیحی و یهودی مسلک که ظاهرا ارتباطی با افراط گرایان و تکفیری ها و تروریست های داعش و طالبان و القاعده ندارند؛ معنایی جز این دارد که عملکرد غرب در دیگر کشورها به خودشان بازگشته است؟

 

400 و اندی کشته و زخمی و اسیری که اینک در خیابان های پاریس که روزگاری امن و امان و منشأ رفاه و آزادی بود، فقط یک صدم یا یک هزارم جنایاتی است که رژیم های غربی به سرکردگی امریکا و اسراییل در خیابان های بیروت، دمشق و بغداد مرتکب شده اند.

 

فرانسه و دیگر کشورهای تقویت کننده ی تروریسم که اهداف فوق الذکر را در سر می پرورانیدند اینک دریافته اند که کنترل و اختیار داعش همچون القاعده از دستشان خارج شده است و این مار در آستین پاریس رخنه کرده است تا غوغای رسانه ای و سیاسی آن ابتدا اروپا را از خواب زمستانی بیدار کند و سپس داعش نوظهور را به جهانیان بشناساند.