افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 8 ژوئن , 2018 لینک کوتاه خبر :

هدف تاجران اماراتی از خرید منازل اطراف مسجد الاقصی چیست؟

مسجد الاقصی

تاجران اماراتی در تکاپوی خرید منازل مسکونی و مستغلات در بخش قدیمی قدس خاصتاً اطراف مسجد الاقصی هستند…

شیخ کمال الخطیب معاون رییس جنبش اسلامی در صفحه فیسبوک خود نوشت: تاجران اماراتی بسیار نزدیک به محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی در تکاپوی خرید منازل مسکونی و مستغلات در بخش قدیمی قدس خاصتاً اطراف مسجد الاقصی هستند و این معاملات با کمک یک تاجر اهل قدس صورت می گیرد که تحت حمایت محمد دحلان از اعضای پیشین جنبش فتح و نزدیک به بن زاید است.

پیشنهاد 20 ملیون دالری به اهالی قدس

به گفته او این تاجر اماراتی برای خرید منازل مجاور مسجد الاقصی به ساکنان آن پنج ملیون دالر پیشنهاد کرده است و هنگامی که این پیشنهاد از سوی ساکنان این منازل رد شد، مبلغ مزبور به 20 ملیون دالر افزایش یافت.

الخطیب تاکید کرد، این تلاش ها با شکست روبرو شده است، زیرا اهالی اصیل این منطقه به پول ناپاک چشم طمع ندارند، اما این تلاش ها یادآور نقش محمد بن زاید در خرید خانه های مردم قدس (سلوان و وادی حلوه ) در سال 2014 و تحویل آن به نهادهای دست اندرکار شهرک سازی است.

هشدار به اهالی قدس در ارتباط با معاملات ملکی

وی اهالی قدس را به خودداری از هرگونه معامله در ارتباط با فروش خانه و مستغلات در شرایط خطرناک کنونی در قدس اشغالی فراخواند.

او حاکمان امارات را مکروب خطرناکی در بدنه امت دانست.

اظهارات الخطیب که در فیسبوک نشر شده است، درحالی است که وی پیش از این در یک مصاحبه تلویزیونی با شبکه القدس اعلام کرده بود، اماراتی ها با معرفی خود من‌حیث مشتری و سرمایه گذارانی که قصد بازسازی قدس را دارند، صاحبان منازل مسکونی را فریب دادند و بعدها اهالی قدس متوجه شدند که این منازل به شهرک نشینان فروخته شده است.

رسوایی کلان امارات

به گفته الخطیب طرف های اماراتی اهالی قدس را که به طور جدی با فروش منازل خود به اسراییلی ها مخالف هستند، فریب دادند.

در همین ارتباط در سال 2016 روزنامه الاخبار لبنان اسنادی را در خصوص فروش املاک در شهرک قدیمی قدس فاش کرد که موجب رسوایی کلان طرف های متعدد خاصتاً امارات شد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار