افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 23 آوریل , 2014 لینک کوتاه خبر :

نیمی از نوزادان انگلیسی نامشروع هستند

رادیو 4 انگلیس روز سه‌شنبه با انتشار گزارشی با اشاره به آمار بالای تولد نامشروع در این کشور، نسبت به زندگی آینده این کودکان هشدار داد.

رادیو 4 انگلیس روز سه‌شنبه از افزایش آمار موالید نامشروع در این کشور به رقم بی‌سابقه 48درصد خبر داد.

بنا بر گزارشی که به تازگی تحت عنوان «نقشه خانواده جهان 2014» منتشر شده، نزدیک به نیمی از نوزادان متولد شده در انگلیس در سال 2012، حاصل روابط نامشروع و «خارج از تاهل» بوده‌اند.

در بخشی از این گزارش که به وضعیت کلی جهان در زمینه تولدهای نامشروع پرداخته، آمده است: «در بسیاری از جوامع، کودکانی که والدینشان ازدواج نکرده‌اند، بیشتر در معرض بی‌ثباتی در وضعیت خانوادگی بوده و احتمال دستیابی آن‌ها به موفقیت در بسیاری از حوزه‌ها از رفتارهای اجتماعی گرفته تا عملکرد تحصیلی، کمتر است.»

«لورا لیپمن» کارشناس رادیو 4 انگلیس هم می‌گوید فرزندان حاصل از روابط نامشروع و خارج از ازدواج، در زندگی خود با «آشفتگی و استرس» بسیار بالاتری مواجه می‌شوند.

گزارش «نقشه خانواده جهان 2014» دلیل افزایش بی‌سابقه میزان تولد فرزندان نامشروع را «کاهش نرخ ازدواج» دانسته و نوشته است که بالاترین آمار تولد نامشروع مربوط به مرکز و جنوب قاره آمریکا و غرب اروپاست.

بنا بر این گزارش، فرانسه با 56 و سویدن با 55 بالاترین نرخ تولدهای نامشروع در اروپا را داشته و انگلیس هم در جایگاه سوم است. این رقم در آمریکا 41 و مکزیک 55درصد است. کلمبیا با 84 درصد بالاترین میزان تولد نامشروع در جهان را دارد. در این بین کشورهای خاورمیانه پایین‌ترین ارقام را داشته و میزان تولدهای نامشروع در آن‌ها کمتر از 5 درصد است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار