افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 30 آوریل , 2012 لینک کوتاه خبر :

نگرانی هند از افزایش بی ثباتی در افغانستان و پاکستان!

مقام های نظامی هند در تازه ترین اظهارات خود گفته است که بی ثبات شدن افغانستان و پاکستان تاثیر مستقیم روی هند نیز خواهد داشت.
نورمان آنیل کوماربراون فرمانده نیروهای هوایی هند به خبرنگاران گفته است که سال های 2013 و 2014 برای کشورهای پاکستان و افغانستان سرنوشت ساز خواهد بود.
او با اشاره به نا امنی های روز افزون در افغانستان و پاکستان گفت که مقام های کابل و اسلام آباد باید در جستجوی راه حلی برای بیرون رفت از این مشکل باشند.

با اینکه دو سال به خروج نیروهای خارجی از افغانستان زمان باقی مانده است؛ شماری از آگاهان مسایل بین الملل از نفوذ ناامنی ها به کشورهای همسایه هشدار داده اند.
با این وجود آمریکا و کشورهای عضو ناتو مستقر در افغانستان ازعدم افزایش ناامنی ها در موافقت نامه دراز مدت میان کابل و واشنگتن تعهد سپرده اند.
این درحالی است که فرمانده ارشد نیروهای هوایی هند از تاثیرات روز افزون بی ثباتی های افغانستان و پاکستان، در مرزهای هند هشدار داده است.
کومار براون افزود که حافظ سعید رهبر لشکر طیبه در تازه ترین فعالیت های خود خواهان بازپس گیری مناطق کشمیر تحت کنترول هند، شده است.
آقای براون گفت:” نیروهای افغان در حالی قوی شدن است و ما امیدواریم که کنترول مسئولیت های امنیتی را خود به دوش بگیرند.”

براون آموزش و تجهیز نیروهای افغان را به نفع منطقه خوانده گفت که جامعه جهانی باید در این راستا افغانستان  را کمک کند.
او تاکید کرد، در صورتیکه نیروهای افغان نتواند از مرزهای این کشور حفاظت کنند کشورهای همسایه نیز با تهدید های جدی ناامنی رو برو خواهد شد.
هند، پاکستان و چین از مدت ها به این سو روی برخی مناطق مرزی با هم مشکل دارند.
با این حال فرمانده نیروهای هوایی هند آمادگی کشورش را برای حل این مشکلات اعلام کرده است.

 

 

 

 

 

 

 

بخدی

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار