افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 6 ژوئن , 2017 لینک کوتاه خبر :

نيروهاي قطر به حالت آماده باش درآمدند

عسکر قطری

امير قطر امروز به نيروهاي مسلح اين کشور دستور آماده باش کامل را براي مقابله با هر تجاوزي به خاک اين کشور صادر کرد.

عبدالله بن ناصر بن خليفه آل ثاني نخست وزير قطر اعلام کرده است که پس از انجام هماهنگي هاي لازم با شيخ تميم بن حمد امير اين کشور به نيروهاي مسلح قطري دستور داده مي شود که در آبهاي خليج فارس به حالت آماده باش درآيند و در صورت مشاهده هرگونه تجاوز نيروهاي خارجي صلاحيت مقابله با آن را خواهند داشت.
نخست وزير قطر همچنين دستور داده است تا نيروهاي گارد سرحدي و ساحلي به نيروهاي مسلح اين کشور بپيوندند تا با هر تهديد نظامي مقابله کنند.
اين مقام قطري افزوده است: هر گونه کشتي نظامي و غير نظامي که بدون هماهنگي از بخش هاي غربي و شرقي قبلي وارد آبهاي منطقه اي قطر شود در معرض فیر قرار خواهند گرفت.
عربستان پيش از اين امکان هرگونه ميانجي گري ميان رياض با دوحه را رد کرده بود. عربستان به همراه امارات، بحرين، مصر، دولت شرق ليبيا، جزاير مالديو و رئيس جمهوري فراري و مستعفي يمن روابط سياسي خود را با قطر قطع کردند.
اظهارات منتسب به شيخ تميم بن حمد آل ثاني امير قطر عليه سياست هاي منطقه‌اي عربستان سعودي با واکنش شديد رسانه‌هاي گروهي و مقام‌هاي رياض و ابوظبي عليه وي، همراه شده است.
اين اظهارات که يک روز پس از سفر دونالد ترمپ ریيس جمهوري امريکا به رياض صورت گرفت و نشانه وجود اختلاف عميق ميان قطر و عربستان در مورد سياست‌هاي منطقه‌اي دو کشور عضو شوراي همکاري خليج فارس است، دستاوردهاي آل سعود از مانور سياسي در اجلاس رياض را تحت الشعاع قرار داد.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار