افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 14 آوریل , 2012 لینک کوتاه خبر :

نویسنده و خبرنگار یونانی: آمریكا و اسراییل جرات حمله به ایران را ندارند

‘ خریستوس خلیجیاس’ در مصاحبه اختصاصی با ایرنا گفت: جمهوری اسلامی ایران موقعیتی استثنایی در منطقه و جهان دارد و به علت این وضعیت، واشنگتن و تل آویو جرات حمله به تهران را ندارند.

وی در ادامه با اشاره به توانمندی ها و پیشینه كهن كشور و ملت ایران تصریح كرد: ایرانیان با فرهنگ غنی و تاریخی خود و همچنین توانایی های دفاعی، شرایطی دارند كه حمله را ناممكن می كند.

ایرانیان این موضوع را ثابت كرده اند كه به كشوری با توان مالی،فرهنگ غنی با سطح بالای آگاهی، دانش و فنون، نمی توان حمله كرد و این مساله را آمریكا، غرب و رژیم اسرائیل نیز خوب می دانند.

این خبرنگار یونانی نویسنده چندین كتاب تحلیلی، سیاسی و تاریخی، همچنین گفت: جمهوری اسلامی ایران با منابع عظیم طبیعی بویژه نفت و گاز در بیشتر موارد به خودكفایی دست یافته است و مستقل عمل می كند كه طبیعی است این واقعیت، تفكر حمله از دیگران را سلب كند.

خلیجیاس با اشاره به توان نظامی و دفاعی ایران گفت: جمهوری اسلامی در هشت سال جنگ صدام كه با تحریك و حمایت غرب انجام شد، تجربیات زیادی كسب كرد و دریافت كه در صنایع نظامی نیز باید مستقل شود و به همین دلیل اكنون یك قدرت منطقه ای مستقل است، بگونه ای كه برای هیچ كشوری فرصت حمله نگذاشته است.

وی در ادامه افزود: معتقدم غرب، آمریكا و اسراییل نمی توانند به ایران حمله كنند و در صورت دیوانگی نیز بهای بسیار سنگینی خواهند پرداخت كه عواقب بسیار بدی برای آنان خواهد داشت.

این خبرنگار یونانی با اشاره به مذاكرات ایران با گروه 1+5 در استانبول نیز گفت: بهتر است غربی ها صادقانه گفت وگو كنند، زیرا ایران بارها نشان داده كه تسلیم زیاده خواهی ها و تهدید ها نمی شود.

وی با اشاره به روند اوضاع در خاورمیانه و بیداری اسلامی در كشورهای عربی، گفت: بیداری مردم منطقه باعث شده چند رژیم وابسته به آمریكا، حامی اسراییل و غرب ساقط شود و توازن قدرت در منطقه در حال دگرگونی است و به همین دلیل غرب به سركردگی آمریكا در تلاش برای حفظ منافع و حضور در خاورمیانه هستند.

 

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار