افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 10 مارس , 2012 لینک کوتاه خبر :

نویسنده آمریكایی: بی عدالتی،فساد، فقر و بیكاری واقعیت عینی جامعه آمریكاست

‘وینست گواریسكو’ نویسنده و روزنامه نگار آمریكایی با تاكید بر اینكه برای بسیاری از آمریكایی ها دوران خوش ثبات به پایان رسیده است، تاكید كرد: بی عدالتی، فقر و بیكاری واقعیت عینی جامعه آمریكاست.

 

این نویسنده آمریكایی روز شنبه در مقاله ای كه در پایگاه اطلاع رسانی جنبش عدالت جهانی مالزی منتشر شد،آورد: اعداد و آمار به ما دروغ نمی گویند. بی عدالتی اقتصادی كه مولد فقر بوده یك واقعیت عینی است.

وی در مقاله خود می افزاید: با افزایش بیكاری حتی كسانی نیز كه در یافتن شغل خوش اقبال بودند اكنون مجبورند به مشاغل نیمه وقت و كارهای سختی تن بدهند تا بتوانند تنها هزینه صورتحساب های ماهانه و بدهی های خود به بانك ها را بپردازند.این وضعیتی نیست كه از یك كشور متمدن و پیشرفته انتظار می رود.

به نوشته این نویسنده آمریكایی،علاوه بر این مشكلات اقتصادی برای تامین معاش، افسردگی و تنهایی بیش از پیش آمریكاییان مشكلات روانی را افزایش داده است. سر رسیدن اقساطی كه توان بازپرداخت آن نیست، تورم بالا، اخراج از كار و ده ها مشكل دیگر به یك آشفتگی فراگیر در زندگی آمریكایی ها منجر شده است و دور از واقعیت نیست اگر بگوییم آمریكا به زودی به یونان دوم تبدیل خواهد شد.

وی تاكید می كند:واقعیت كنونی در آمریكا یك موضوع جدی است. هم اكنون 47میلیون آمریكایی زیر خط فقر زندگی می كنند.روز به روز به تعداد بی خانمان ها افزوده می شود و سبدهای خرید خالی تر می شوند.همه جوانب زندگی از آموزش كودكان گرفته تا دانشگاه،درمان و بهداشت تحت تاثیر این بحران اقتصادی قرار گرفته است. فقر باعث هوشیاری آمریكایی نسبت تصمیمات سیاستمداران شان شده است.

این نویسنده آمریكایی در ادامه مقاله خود آورده است: دیگر همه آمریكایی ها فهمیده اند كه سیاستمداران این كشور خود شیفتگان بی تعهدی هستند كه یك نظام شبه فاشیستی را برای اداره یك امپراطوری به سبك یك شركت سهامی به راه انداخته اند.اگرچه نمایندگان ما در كنگره تلاش می كنند تا این ایده احمقانه را كه آنان قهرمانان ملی ما هستند بپذیریم اما همه ما می دانیم كه آنها همچنان به سیاست های بی اثری كه دیگر نخ نما شده اند و هیچ فایده ای برای زندگی آمریكایی ها ندارند،ادامه می دهند.

این روزنامه نگار آمریكایی در ادامه تاكید می كند: جالب اینكه این وضعیت حتی گریبان سربازان ما را نیز گرفته است.نظامیانی كه پس از سال ها ماموریت بی فایده در نقاط مختلف جهان به كشور باز می گردند از آنچه بر سرزندگی آمریكا در این چند سال گذشته آمده است شوكه می شوند.حتی كهنه سربازان و ژنرال های قدیمی ارتش نیز از این وضعیت در امان نمانده اند. یك پنجم بی خانمان های آمریكایی را همین سربازان قدیمی و كهنه سربازان تشكیل می دهند.

وی می افزاید: فقر، فساد، بی خانمانی، گرسنگی و جنگ نشانه هایی از یك بیماری در سیستم اجتماعی و سیاسی آمریكاست. این سرنوشتی است كه شركت های چند ملیتی و وال استریت برای ما رقم زده اند. ما باید در برابر این سیاست های نابودگر قیام كنیم و آمریكا را نجات دهیم.

 

 

 

 

 

 

 

ایرنا

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار