افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 5 اکتبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

نمره منفی نیمی از مردم امریکا به مدیریت ترمپ

ترمپ

تقریبا نیمی از امریکایی‌ها از مدیریت رییس‌جمهور این کشور پس از توفان ماریا در پورتوریکو ناراضی هستند.

به گزارش افغان تلکس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی کانگرس، طبق آخرین نتایج 49 فیصد از شرکت کننده گان در نظرسنجی آسوشیتدپرس و مرکز تحقیقات امور عمومی نورک واکنش ترمپ به بحران انسانی در این جزیره که هزاران نفر را درخود جای داده و همچنان دسترسی محدودی به مایحتاج اساسی مانند غذا، آب و برق دارند را تایید نکردند.

تنها 32 فیصد از شرکت کننده گان نحوه مدیریت این بحران توسط ترمپ را تایید کردند. این نظرسنجی که در تاریخ 28 آکتُبر انجام شد دارای حاشیه خطایی معادل 4.1 فیصد است.

ترمپ و همسرش روز گذشته از این جزیره ویران شده توسط توفان بازدید کرده و با مقامات این منطقه نیز گفتگو کردند. هرچند کمکهایی از سوی امریکا به مردم پورتوریکو تحویل داده شد اما اظهارات ترمپ در این جزیره جنجال برانگیز شد.

رییس جمهور امریکا، در سفر به منطقه سیل‌زده پورتوریکو اعلام کرد مردم این جزیره باید به خود ببالند؛ زیرا توفان ماریا فقط 16 کشته در میان آنها برجای گذاشته است!

ترمپ که پیش از این به دلیل بی توجهی نسبت به ساکنان هسپانیایی زبان پورتوریکو مورد انتقادات گسترده‌ای قرار گرفته بود، خسارات بر جای مانده از توفان ماریا را -که در دوران ریاست جمهوری وی رخ داد- با توفان کاترینا که در سال 2005 و در دوران ریاست جمهوری جورج بوش بوقوع پیوسته بود مقایسه کرد و گفت: در توفان کاترینا حدود 3 هزار نفر کشته شدند؛ اما خوشحال باشید که در توفان ماریا فقط 16 نفر جان خود را از دست دادند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار