افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 15 آگوست , 2012 لینک کوتاه خبر :

نماینده ربوده شده مجلس تركیه آزاد شد.

نماینده ربوده شده مجلس تركیه آزاد شد

‘حسین آیگون’ نماینده مجلس ملی تركیه از حزب ‘جمهوریخواه خلق’ كه توسط عناصر حزب غیر قانونی’كارگران كرد این كشور (پ.ك.ك) در شرق تركیه ربوده شده بود، آزاد شد.

آیگون یكشنبه گذشته توسط دو نفر از اعضای مسلح پ.ك.ك در نزدیكی شهر ‘تونجعلی’ ربوده شده بود كه این اقدام بازتاب گسترده ای در محافل سیاسی و رسانه ای تركیه داشت.

آیگون را مشاور وی و یك خبرنگار همراهی می كردند كه نیروهای ‘ پ.ك.ك’ فقط وی را ربوده و دو نفر دیگر را آزاد كرده بودند.

خانواده آیگون با نگرانی از سلامت جان وی، از نیروهای امنیتی تركیه خواسته بودند از دست زدن به عملیاتی برای آزاد سازی این نماینده مجلس خودداری كنند.

نیروهای پ.ك.ك، آیگون را دیشب در منطقه ای كوهستانی آزاد كردند كه وی توسط یك خودروی متعلق به روستائیان منطقه به تونجعلی منتقل شد.

استاندار تونجعلی طی اطلاعیه ای اعلام كرد كه آیگون شخصا به كلانتری این شهر مراجعه كرده و ماجرا را توضیح داده است.

آیگون به دنبال آزادی در گفت و گو با خبرنگاران با اعلام اینكه با وی بدرفتاری نشده ، گفت: هدف پ.ك.ك از ربودن من تبلیغاتی و با هدف دادن پیامی مستقیم به افكار عمومی تركیه از طریق یك نماینده مجلس منطقه بودند.

آیگون افزود: آنها از من خواستند تا در مجلس ملی تركیه زمینه همكاری احزاب سیاسی را برای یافتن راه حلی مسالمت آمیز در مساله كردها و برقراری آتش بس، نقش آفرینی بیشتری داشته باشم.

او با اشاره به اینكه از وی خواسته شده به صورت نماینده منفرد مردم كرد منطقه فعالیت سیاسی داشته باشد، گفت: ربودن من اقدامی نیست كه عذر موجهی داشته باشد و همچنان به عنوان نماینده ای از حزب جمهوریخواه خلق به فعالیت سیاسی ادامه خواهم داد.

 

 

 

ا

ی

ر

ن

ا

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار