- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

نمازگزاران استانبول از زندانیان فلسطینی حمایت كردند.

[1]

صد ها تن از مردم استانبول به دعوت نهادهای مدنی روز جمعه در مسجد ‘فاتح’ این شهر تجمع و پس از اقامه نماز جمعه به سوی میدان ‘سراج خانه’ راهپیمایی كردند.

تظاهركنندگان با سر دادن شعارهایی علیه رژیم صهیونیستی از سازمان های حامی حقوق بشر خواستند به سكوت خود در قبال جنایت های رژیم صهیونیستی بر ضد زندانیان فلسطینی در بند رژیم صهیونیستی پایان دهند.

معترضین با اعلام همبستگی خود با زندانیان فلسطینی كه چندی است در زندان های این رژیم دست به اعتصاب غذا زده اند، سیاست های ضد انسانی رژیم اشغالگر قدس را محكوم كردند.

سخنگوی معترضین با اشاره به اعتصاب غذای زندانیان فلسطینی در زندان های دژخیمان اسراییلی گفت: این تظاهرات با احساس همدردی و همبستگی با برادران فلسطینی و رساندن فریاد مظلومیت آنان به گوش جامعه جهانی برگزار می شود.

وی سكوت جامعه جهانی در قبال این مظالم را بسیار دردآور خواند و گفت: به رغم این ما مسلمانان تلاش خواهیم كرد صدای مظلومیت و دادخواهی فلسطینیان را به گوش جهانیان رسانده تا شاید وجدان بشریت را بیدار كنند.

این سخنگو با تشریح شرایط بسیار وخیم زندانیان فلسطینی افزود: رژیم صهیونیستی هر روز مظالم جدیدی را علیه فلسطینیان زندانی اعمال كرده و مرتكب رفتارهای ضدبشری می شود و اسرای فلسطینی در اعتراض به این رفتارهای ضد بشری دست به اعتصاب غذا زده اند و مصمم هستند تا تغییر رفتار ضد انسانی رژیم به اعتصاب غذای خود ادامه دهند.

تظاهركنندگان كه پرچم های فلسطین را حمل می كردند، بعد از سر دادن شعارهای مرگ بر اسراییل و مقاومت ادامه خواهد داشت، سلام بر فلسطین، درود بر اسیران فلسطینی به آرامی متفرق شدند.

 

 

 

 

 

ایرنا