افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 16 می , 2017 لینک کوتاه خبر :

نقض حقوق بشر در عربستان/ وحشت دهها هزار تن از عملیات نظامی سعودی ها در العوامیه

عربستان

سازمان اروپایی- عربستانی حقوق بشر اقدام دولت عربستان به انجام عملیات نظامی در العوامیه و ترساندن دهها هزار تن از ملکیان و انهدام محله تاریخی المسوره را محکوم و خلاف قوانین سازمان ملل دانست.
به راپور روز سه شنبه پایگاه خبری اللؤلؤة، این سازمان روز گذشته دوشنبه افزود: حمله کنونی در پی حمله های گذشته صورت گرفته است وعربستان اصطلاح مبارزه با تروریزم را به نحوی که مخالف اصول اساسی حقوق بشر است برای سرپوش گذاشتن بر موارد نقض حقوق بشر در حق افراد تحت تعقیب و ملکیان به کار می برد.
علی الدبیسی رییس سازمان اروپایی – عربستانی حقوق بشر گفت: اقدام عربستان به ترساندن 30 هزار تن اهالی العوامیه به بهانه مبارزه با تروریزم هیچگونه توجیهی در قوانین عادلانه و بشر دوستانه ندارد.
علی الغراش نویسنده عربستانی گفت: العوامیه نیاز به اراده گفت وگو به دور از زبان مرمی، خشونت، قتل ونابودی دارد.
فواد ابراهیم محقق سیاسی ونویسنده امورعربستانی گفت : رژیم آل سعود به نیت ارتکاب جنایت بزرگتر اقدام به جدایی کامل شهر العوامیه از دیگر شهرک ها کرده است و باید صدای اهالی مظلوم آن به جهان برسد.
ابراهیم با پلان سوالی پرسید کدام دین حمله به شهر دارای جمعیت 30 هزار نفره را به بهانه تعقیب افراد و فَیْر مرمی و انفجار بم در داخل شهر را مجاز دانسته است؟
امروز هفتمین روز محاصره منطقه العوامیه در ولایت القطیف شرق عربستان از سوی نیروهای امنیتی این کشور است و مردم از ترس اصابت مرمی نظامیان عربستانی به آنها در خانه ها مانده اند.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار