- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

نشست مشترک لوی درستیز اردوی رژیم صهیونیستی با همتایان سعودی و اماراتی اش

اسراییل [1]

لوی درستیز اردوی رژیم صهیونیستی عازم واشینگتن شده است تا در نشست روسای ستاد اردو های ایتلاف بین المللی مدعی مبارزه با داعش، از جمله چند کشور عربی اشتراک کند.

به نقل از روسیاالیوم ، نشست روسای لوی درستیز اردو های ایتلاف بین المللی مدعی مبارزه با داعش در واشینگتن برگزار خواهد شد. به رغم اینکه اسراییل به شکل رسمی در عملیات این ایتلاف اشتراک نمیکند جنرال جوزف دانفورد لوی درستیز اردوی امریکا که ریاست نشست واشینگتن را بر عهده دارد، اینبار قواهد برگزاری این نشست را تغییر داده و همتای اسراییلی خود گادی آیزنکوت را برای حضور در آن دعوت کرده است.

در این نشست، که تا روز چهارشنبه این هفته ادامه می یابد، روسای لوی درستیز اردوی اردن، مصر، عربستان سعودی، امارات متحده و همچنین کشورهای غربی عضو ناتو حضور دارند. گفتنی است که آویگدور لیبرمن وزیر جنگ اسراییل نیز در حال حاضر در واشینگتن حضور دارد.

اردوی اسراییل در اعلامیه ای در این باره اعلام کرد: در این نشست موضوعاتی از جمله چالش های امنیتی مشترک، ارزیابی اوضاع و آخرین تحولات امنیتی در منطقه خاورمیانه و همچنین موضوع همکاری های نظامی مورد رایزنی روسا قرار خواهد گرفت.

اسراییل طی هفته های اخیر به تحرکات دپلوماتیک خود گسترش داده و مقامهای این رژیم سفرهایی از جمله به روسیه و امریکا صورت دادهاند که محور این سفرها حضور نظامی ایران و همقراردادانش در سوریه بود.