افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : امنیتی, بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 14 ژانویه , 2018 لینک کوتاه خبر :

سوغات نتانیاهو برای منطقه/ احتمال جنگ بین هند و پاکستان بالا گرفت!

قوماندان نظامی هند

به گزارش افغان تلکس، همزمان با سفر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، قوماندان اردوی هند، اعلام کرد: نیروهای اردوی هند آماده عبور از سرحد با پاکستان به هدف اجرای هرگونه عملیاتی در صورت درخواست دولت هند هستند!

کارشناسان رسانه ای معتقدند که دولت هند تمایل دارد با راه اندازی جنگ رسانه ایی با پاکستان، سفر نخست وزیر رژیم صهیونیستی به این کشور و اعتراضات وسیع صورت گرفته را از چرخه رسانه های منتقد این سفر حذف کند.
بدون شک یکی از اصلی ترین اهداف دهلی نو در پی ریزی شالوده سیاست های خارجی خود با اسراییل، منزوی کردن، ضعیف کردن و شکست رقیب دیرینه اش یعنی پاکستان است؛ در این راستا هند اقدامات مختلفی را انجام می دهد از جمله ارتباط هند با اسراییل که در سایه غفلت مسلمانان منطقه بسیار گسترده شده است.
هند از بزرگترین خریداران سلاح در جهان است و اسراییل نیز به بزرگترین تامین کننده تسلیحات این کشور تبدیل شده است. عطش هند به تقابل هرچه بیشتر با پاکستان باعث شد تا مودی در سال گذشته شخصاً به فلسطین سفر کرد و همکاری های نظامی با اسراییل را افزایش داد.
این حرکات هند از چشم سیاستمداران پاکستانی دور نماند و مقامات دولتی این کشور اعلام کردند که ارتباط با امریکا آنقدر برای ما ارزش ندارد که علیه منافع چین و روسیه قدم برداریم! ما تبدیل به قدرت هستوی نشده ایم که مقابل امریکا سرخم کنیم.
روابط اسراییل و هند برای پاکستان اهمیت فراوانی دارد و بسیاری از کارشناسان معتقدند رفتار و راهبرد این دو درقبال مسلمانان فلسطینی و کشمیری مشابه یکدیگر است و به شدت مسلمانان را تحت فشار قرار می دهند. هندی که طی سه دهه ۶۸ هزار مسلمان کشمیری را کشته و ۱۰ هزار نفر دیگر را مفقودالاثر کرده است و صهیونیست ها نیز در طول 60 سال اخیر رفتار های غیر انسانی و خشونت بار علیه اطفال فلسطینی رقم زدند و در لست ناقضان حقوق اطفال یونیسف قرار گرفتند. این در شرایطی است که مجامع حقوقی تحت فشار دولت های غربی خاصتاً امریکا معمولا در برابر جنایات اسراییل سکوت اختیار می کنند و سازمان ملل متحد نیز تا کنون هیچ واکنشی جدی به اقدامات اسراییل در نقض گسترده حقوق بشر انجام نداده است. اما افکارعمومی با محکومیت اسراییل مراتب انزجار خود را از این رژیم که به دلیل خشونت ها و کشتار گسترده اطفال فلسطینی در نزد جامعه بین الملل من‌حیث رژیمی طفل کش شناخته می شود، ابراز می دارند.

 1. ﻣﺤﻤﻮﺩ محمدی :

  پاکستان خاءین است

 2. Omid Muhammad :

  زنده باد هند

 3. Abid Rahman Qahraman :

  زنده باد هند بزن در سر پاکستان تا سرنگون شود

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
  آخرین اخبار