افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 2 اکتبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

نتانیاهو با مردم اقلیم کردستان همدردی کرد!

نتانیاهو

نخست وزیر رژیم صهیونیستی علی‌رغم رد اتهام دست داشتن در برگزاری همه‌پرسی جدایی اقلیم کردستان عراق، با مردم این منطقه ابراز همدردی کرد.

به گزارش افغان تلکس به نقل از ویب‌سایت صهیونیستی اسراییل نشنال نیوز، روز گذشته، بنیامین نتانیاهو – نخست وزیر رژیم صهیونیستی – اتهام ترکیه مبنی بر دخالت اسراییل در همه‌پرسی جدایی اقلیم کردستان از عراق را رد و در عین حال نسبت به مردم اقلیم کردستان ابراز همدردی کرد.

روز شنبه، رجب طیب اردوغان – رییس جمهور ترکیه – گفت آژانس استخباراتی اسراییل در همه‌پرسی روز 25 سِپتِمبر اقلیم کردستان عراق دخالت داشته است. او همچنین دیده شدن بیرق اسراییل در روز همه‌پرسی در اقلیم کردستان عراق را من‌حیث گواهی بر این ادعا بیان کرد.

اردوغان در یک سخنرانی تلویزیونی گفت: این یک مسئله را نشان می‌دهد. موضوع این است که این اقلیم در شمال عراق، تاریخچه همکاری با موساد را دارد و آن‌ها دست در دست یکدیگر کار می‌کنند.

تنها اسراییل از همه پرسی جدایی اقلیم کردستان عراق حمایت کرده است. نتانیاهو پیش‌تر از آنچه تلاش‌های قانونی مردم اقلیم کردستان برای دستیابی به یک کشور خوانده است، حمایت کرده بود.

ترکیه مخالفت جدی خود با برگزاری این همه‌پرسی را نشان داد و تهدید کرد تحریم‌هایی را علیه اقلیم کردستان عراق وضع خواهد کرد

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار