افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 14 جولای , 2017 لینک کوتاه خبر :

نامزد ریاست اف‌بی‌آی مخالف شکنجه است!

کریستوفر ورای

به نقل از آژانس خبررسانی فرانسه، کریستوفر ورای نامزد معرفی شده از سوی دونالد ترمپ برای ریاست اف بی آی در سخنانی، استفاده از هرگونه شکنجه برای اعتراف و استنطاق از متهمان را رد کرده و آن را اقدامی غیر قانونی و ناکارآمد ارزیابی کرده است.

بر اساس این راپور، کریستوفر ورای مقام سابق وزارت عدلیه امریکا در پاسخ به سئوالی در نشست استماع سنا درباره اقداماتی مثل غرق تصنعی که توسط بازپرسان سیا و اف بی آی علیه محبوسان مظنون به دست داشتن در حملات 11 سِپتِمبر 2001 عیسوی استفاده شده، تاکید کرده است که از چنین اقداماتی حمایت نمی کند.

وی افزود: دیدگاه من این است که شکنجه اشتباه و نادرست است. شکنجه غیرقابل قبول است. این اقدامات غیرقانونی است و تصور می کنم شکنجه ناکارآمد است.

ورای اظهار داشت: به نظر من غرق تصنعی که یکی از تخنیک های استنطاق به شمار می رود، اقدامی شکنجه گرانه است.

این در حالی است که دونالد ترمپ رییس جمهور امریکا در جریان رقابت های انتخابات ریاست جمهوری، بارها از اقدامات شکنجه گرانه برای استنطاق و اعتراف گیری حمایت کرده است. وی به طور مشخص از غرق تصنعی حمایت کرده بود.

ولی از زمان انتخاب من‌حیث رییس جمهور امریکا، ترمپ گفته است که از مشاوره و دیدگاه مشاورانش از جمله جیمز ماتیس در خصوص این مساله تبعیت خواهد کرد. ماتیس از مخالفان استفاده از چنین اقداماتی برای استنطاق از مظنونان است.

جف سشنز لوی څارَنوال امریکا نیز در نشست استماع سنا در ماه جَنیوری تاکید کرده است که قانون مصوب کانگرس مبنی بر غیر قانونی دانستن غرق تصنعی و سایر روش های شکنجه گرانه را به رسمیت می شناسد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار