افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 25 می , 2017 لینک کوتاه خبر :

نارضایتی همقرارداد امریکایی ها از قرارداد تسلیحاتی امریکا – عربستان

لیبرمن

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی از قرارداد تسلیحاتی چند صد ملیاردی واشینگتن-ریاض انتقاد و از رقابت تسلیحاتی در خاورمیانه ابراز نارضایتی کرد.

به راپور شبکه خبری روسیا الیوم به نقل از روزنامه صهیونیستی هاآرتص، آویگدور لیبرمن وزیر جنگ رژیم صهیونیستی روز گذشته اعلام کرد که از قرارداد تسلیحاتی 380 ملیارد دالری میان امریکا و عربستان سعودی به هیچ وجه راضی نیست و به آن انتقاد دارم.

 

لیبرمن تنها چند ساعت پس از خروج دونالد ترمپ رییس جمهور امریکا از فلسطین اشغالی، در گفت ‌وگو با یک شبکه رادیویی تاکید کرد: من از این رقابت تسلیحاتی در خاورمیانه ناراضی هستم. قراردادهای تسلیحاتی به رقم 215 ملیارد دالر رسیده است و من از قرارداد فروش سلاح و مهمات به شکل وسیع به عربستان سعودی راضی نیستم.

 

وی همچنین درباره راپورات مبنی بر ارایه اطلاعات محرمانه از سوی اسراییل به امریکا برای به اشتراک گذاشتن با روسیه، گفت: ما هر کاری که برای بهبود روابط با امریکا نیاز بود، انجام دادیم.

 

یووال اشتاینیتز از افراد نزدیک به بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی و وزیر انرژی این رژیم نیز در خصوص قراردادهای کلان تسلیحاتی میان امریکا و عربستان گفته بود: مقام های اسراییل باید توضیحات دونالد ترمپ رییس جمهوری امریکا را درباره این قرارداد بشنوند.

 

وی افزود: علی رغم گرم شدن روابط اسراییل با کشورهای عرب مانند عربستان سعودی، بسیار مهم است که اسراییل برتری نظامی خود را در برابر همسایگان عرب خود حفظ کند.

 

دونالد ترمپ رییس جمهور امریکا طی سفر به عربستان سعودی قرارداد تسلیحاتی با آل سعود امضا کرد که طبق مفاد آن، ریاض سامانه‌های دفاع راکت بالستیک و راداری تاد، طیارات جنگی F-35، ناوچه‌های پیشرفته، قایق‌های گشت، چرخبال های بلک‌هاوک، تانک‌های آبرامز و همچنین موترهای ضد ماین MRAPS را خریداری خواهد کرد.

 

وی پس از ریاض روز دوشنبه وارد میدان هوایی تل آویو شد و با مقام های رژیم صهیونیستی دیدار کرد.

 

ترمپ همچنین با محمد عباس رییس تشکیلات خودگردان فلسطین دیدار کرد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار